Facebook arendas rivaali Alexale hääleabi

Facebook töötab välja hääleassistenti, mille eesmärk on konkureerida selliste konkurentidega nagu Amazon Alexa, Apple Siri või Google Assistant. CNBC andmetel on sotsiaalvõrgustiku liit- ja virtuaalreaalsuse osakonna eest vastutav meeskond projekti kallal töötanud alates 2018. aastast.

Mark Zuckerbergi meeskonna ettevõtte osakond võtab juba ühendust nutikõlarite tarnijaga, et luua uute abilistega varustatud seadmete ümber partnerlussuhteid.

Ameerika ettevõtte esindaja ütles Reutersile, et häälassistentide ja tehisintellekti põhirõhk on suunatud virtuaalse ja liitreaalsusega toodete reale, sealhulgas Portal (mis juba kasutab Amazon Alexat), Oculus või muud uuemad. projektid, mida saab arendada samas piirkonnas.

See pole esimene kord, kui Facebook arendab tehisintellekti abistajat, kuid tõsi on see, et Facebook ei ole kunagi suutnud ligilähedale jõuda Amazoni ega Google’i edule, millel on vastavalt 67% ja 30% kõlarite turuosast. Ameerika Ăśhendriikides. 2015. aastal lõi sotsiaalvõrgustik oma Messengeri rakenduse jaoks abistaja nimega M. Kuid projekt ei õnnestunud kunagi, see tĂĽhistati 2018. aastal.