contador gratis Skip to content

Facebook hĂŒvitab traumajĂ€rgse stressi tekitavatele moderaatoritele 52 miljoni dollari eest

Facebook hĂŒvitab traumajĂ€rgse stressi tekitavatele moderaatoritele 52 miljoni dollari eest

2018. aasta septembris kaebas Selena Scola Facebooki kohtusse, vĂ€ites, et tal tekib sisumoderaatori ĂŒlesannete tĂ€itmise tĂ”ttu posttraumaatiline stress, kuna ametikoht viis töötajad vaatama vĂ€gistamise, mĂ”rva ja enesetapu fotosid. Esimesed sĂŒmptomid tekkisid Scolal ĂŒheksa kuud pĂ€rast ametisse astumist. Sellele taustale tuginedes vĂ€idavad kaebuse esitajad lisaks, et tehnoloogiagigant ei suutnud tagada neid funktsioone tĂ€itvatele töötajatele ohutut töökohta.

PÀrast mitmeid kaebusi sattus Facebooki poolt sisu modereerimiseks palgatud ettevÔte isegi selles Àrivaldkonnas teenuseid pakkuma.

Osana saavutatud kokkuleppest on Facebook vÔtnud kohustuse teha mÔningaid muudatusi ka oma praegustes sisumodereerimise tööriistades, et vÀhendada kÔige kahjulikumate piltide ja videote vÔimalikku mÔju. Moderaatorid saavad kord nÀdalas korraldada ka individuaalseid treeninguid vaimse tervise spetsialistidega. Igal kuul toimub grupiteraapia seanss.

Teine muudatus on emotsionaalse vastupidavuse kriteeriumide lisamine vÀrbamisprotsessi.

Eelleping hĂ”lmab moderaatoreid California osariikidest, Arizona osariigist, Texast ja Florida. Töötajatel on nĂŒĂŒd Ă”igus enne kohtuniku lĂ”plikku heakskiitu ettepanekuid kommenteerida ja muudatusi taotleda, mis tuleb teha enne aasta lĂ”ppu.