Facebook hüvitab traumajärgse stressi tekitavatele moderaatoritele 52 miljoni dollari eest

2018. aasta septembris kaebas Selena Scola Facebooki kohtusse, väites, et tal tekib sisumoderaatori ülesannete täitmise tõttu posttraumaatiline stress, kuna ametikoht viis töötajad vaatama vägistamise, mõrva ja enesetapu fotosid. Esimesed sümptomid tekkisid Scolal üheksa kuud pärast ametisse astumist. Sellele taustale tuginedes väidavad kaebuse esitajad lisaks, et tehnoloogiagigant ei suutnud tagada neid funktsioone täitvatele töötajatele ohutut töökohta.

Pärast mitmeid kaebusi sattus Facebooki poolt sisu modereerimiseks palgatud ettevõte isegi selles ärivaldkonnas teenuseid pakkuma.

Osana saavutatud kokkuleppest on Facebook võtnud kohustuse teha mõningaid muudatusi ka oma praegustes sisumodereerimise tööriistades, et vähendada kõige kahjulikumate piltide ja videote võimalikku mõju. Moderaatorid saavad kord nädalas korraldada ka individuaalseid treeninguid vaimse tervise spetsialistidega. Igal kuul toimub grupiteraapia seanss.

Teine muudatus on emotsionaalse vastupidavuse kriteeriumide lisamine värbamisprotsessi.

Eelleping hõlmab moderaatoreid California osariikidest, Arizona osariigist, Texast ja Florida. Töötajatel on nüüd õigus enne kohtuniku lõplikku heakskiitu ettepanekuid kommenteerida ja muudatusi taotleda, mis tuleb teha enne aasta lõppu.