Facebook hüvitama moderaatoritele, kellel tekivad traumajärgsed stressid 52 miljoni dollari eest - Internet

Facebook hĂĽvitama moderaatoritele, kellel tekivad traumajärgsed stressid 52 miljoni dollari eest – Internet

Selena Scola võttis 2018. aasta septembris Facebooki kohtusse hagi, väites, et temal tekiks sisu moderaatorina töötamise järgselt traumajärgne stress, kuna ametikoht pani töötajad nägema vägistamise, mõrva ja enesetapu fotosid. Scola koges esimesi sümptomeid üheksa kuud pärast ametisse astumist. Sellele kontekstile tuginedes väitsid kaebuse esitajad, et tehnikahiiglane ei suutnud seda funktsiooni täitvatele töötajatele turvalist töökohta pakkuda.

Mitme kaebuse tulemusel lõpetas Facebooki palgatud ettevõte sisu pakkumiseks selles ärivaldkonnas isegi teenuseid.

Saavutatud kokkuleppe osana on Facebook võtnud kohustuse teha ka mõned muudatused praegu kasutatavates sisu modereerimise tööriistades, et vähendada kõige ohtlikumate piltide ja videote võimalikku mõju. Samuti saab moderaator kord nädalas läbi viia individuaalseid koolitusi vaimse tervise spetsialistidega. Igal kuul toimuvad rühmateraapia seansid.

Teine muudatus on emotsionaalse vastupidavuse kriteeriumide lisamine värbamisprotsessi.

Eelleping hõlmab moderaatoreid California, Arizona, Texase ja Florida osariikidest. Töötajatel on nüüd õigus kommenteerida ettepanekuid ja taotleda muudatusi enne paneeli lõplikku kinnitamist, mis tuleb teha enne aasta lõppu.