contador gratis Skip to content

Facebook investeerib eetikauuringute keskmesse tehisintellekti

Nooremate kasutajate nutitelefonidele pÀÀsemiseks maksab Facebook

Facebook kavatseb uurida tehnoloogia ja tehisintellekti mĂ”ju inimestele, kuulutades vĂ€lja koostöö MĂŒncheni tehnikaĂŒlikooliga (TUM), et luua AI-s sĂ”ltumatu eetikauuringute keskus. SotsiaalvĂ”rgustik pakub tehisintellekti eetika instituudi toetamiseks jĂ€rgmise viie aasta jooksul 7,5 miljonit dollarit. Selle eesmĂ€rk on uurida tehisintellekti kasutamise pĂ”hiprobleeme ja mĂ”jusid, mida loetakse avaldusest. Asutused saavad uurida erinevaid rahastamisvĂ”imalusi erinevatelt partneritelt ja asutustelt. Facebook saab jagada oma tööriistu ja valdkonna teadmisi, et aidata teadlastel lahendada tehisintellektiga seotud probleeme.

Mark Zuckerbergi ettevĂ”te usub tehisintellekti pakkuvatesse hĂŒvedesse inimeste elule ja vĂ”imalustele inimestele kogu maailmas. Tehnoloogia mĂ”jutab ĂŒhiskonda ka edaspidi, kuid tööstus, akadeemiline ringkond ja tootjad peavad vĂ”tma vastutuse ja tagama, et tehisintellekti kasutamine kaitseb inimeste ohutust, austab nende privaatsust ja töötab nende heaks.

Sellega seoses kavatseb Facebook anda oma osa, tehes koostööd mitme tehisintellekti heade tavadega seotud ĂŒksusega. Selle uue algatuse eesmĂ€rk on luua sĂ”ltumatu akadeemia keerukate tehisintellektiga seotud probleemide lahendamiseks, keskendudes eetikaga seotud probleemide uurimisele.

Seda asutust juhib dr. TUMi Christoph LĂŒtget toetab nĂ”uandekogu, kuhu kuuluvad inimesed akadeemilisest ringkonnast, ettevĂ”tlusest ja kodanikuĂŒhiskonnast. Uurimiskeskus saab vabalt oma töid avaldada ning teha koostööd teiste asutuste ja spetsialistidega.

Agentuur saab kasu ka Saksamaa juhtpositsioonist tehisintellektiga seotud eetikakĂŒsimustes, kusjuures valitsus töötab vĂ€lja autonoomse juhtimise heade tavade suunised, samuti tehakse seda tööd teiste Euroopa institutsioonidega.