Facebook keelab natsionalismi ja valge separatismi postitamise; aru saama | Sotsiaalvõrgustik

Facebook keelab natsionalismi ja valge separatismi postitamise; aru saama | Sotsiaalvõrgustik

Facebook ja Instagram on alates neljapäevast ametlikult keelanud natsionalismi ja valge separatismi sisu (28). Põhjendusena väitis ettevõte märkuses, et on selge, et need mõisted on tihedalt seotud valge ülemvõimu ja organiseeritud vihkamisega ning neil pole meie teenustes ruumi. Selle sisu postitamine kustutatakse Facebookist ja Instagramist, kui sellest teatavad teised kasutajad, ning sotsiaalvõrgustikud on lubanud sujuvamat sisu eemaldamist Isa kogukonnast. Järgnevates ridades kontrollige selle probleemi kohta kuus küsimust ja vastust.

LUGEGE: Facebookil on lihtne nipp n-ö salajasteks vestlusteks; Vaata

1 viiest Facebook alustab uut sammu vihkamiskõne suunas sotsiaalvõrgustikes ja Instagramis Foto: Divulgao / Facebook

Facebook teeb uue sammu vihakõne suunas sotsiaalvõrgustikes ja Instagramis Foto: Divulgao / Facebook

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

1. Miks keelab Facebook natsionalismi ja / või valget separatismi käsitlevad postitused?

Facebook on viimastel nädalatel pälvinud tugeva kriitika Uus-Meremaa kahe mošee vastu suunatud otseülekande rünnakute korraldamise eest. Rünnakute videod levivad jätkuvalt sotsiaalvõrgustikes, avalikkuse ja asutuste kriitika all seoses järelevalveplatvormide puudumisega. Facebook teatas vastusena, et eelmise nädala seisuga oli ta eemaldanud rünnaku 1,5 miljonit videokoopiat, millest üleslaadimise ajal koputati 1,2 miljonit.

Valge natsionalismi ja separatismi keelust teatades teatas ettevõte, et tema poliitika on keelanud rassiliste, etniliste või usuliste tunnuste, sealhulgas valgete ülemvõimu tõttu motiveeritud inimeste vaenuliku kohtlemise. Kuid neid ei rakendata valge natsionalismi ja separatismi väljendustes, kuna mõtleme laiemalt rahvusluse ja separatismi mõistetele. Dialoogis kodanikuühiskonna ja ekspertidega jõudis Facebook järeldusele, et natsionalism ja separatism olid otseselt seotud valge ülemvõimu ja organiseeritud vihkamisega.

Facebooki märkuses öeldakse ka, et vaatamata edusammudele on veel palju teha, et platvormilt helisisu eemaldamise protsessi täiustada ja sujuvamaks muuta: Kahjuks on alati inimesi, kes üritavad meie süsteemist vaenu jagamiseks kõrvale hiilida.

2/5 Facebook värskendab suhtlusvõrgustike juhiseid valge natsionalismi ja separatismi puudutavate postituste keelamiseks Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Facebook värskendab suhtlusvõrgustike suuniseid, et keelata postitused valge natsionalismi ja separatismi kohta Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

2. Millist sisu peab Facebook valgeteks natsionalistideks ja / või separatistideks?

Kogu sisu, mille kasutajad on suhtlusvõrgustikes postitanud või loonud (artiklid, videod, kommentaarid, postitused, lehed ja rühmad), peab vastama platvormi uutele juhistele. Oma teadaandes ütles Facebook, et kasutajad "võivad endiselt näidata uhkust oma etnilise pärandi üle". Facebooki pressiesindaja sõnul tähendab see seda, et inimesed saavad endiselt väljendada oma uhkust näiteks Ameerika Ühendriikide üle või tähistada näiteks oma Iiri juuri, kuid nad ei suuda edendada valget natsionalismi ja separatismi.

3. Kuidas sisu platvormist kustutatakse?

Sisu eemaldamine peab põhinema kasutajate kaebustel. Facebook tugineb sellele aruandele, kuna tal pole piisavalt tehnoloogiat, et automaatselt tuvastada solvav postitus.

4. Millised on karistused sisu postitajatele?

Facebook välistab sisu, mis rikub uut poliitikat, kuid ei pruugi keelata neid, kes avaldavad sotsiaalvõrgustikes kajastatud materjali, see tähendab, et separatistidel ja natsionalistidel on jätkuvalt juurdepääs platvormile. Uudsus on see, et Facebook suunab inimesi, kes otsivad termineid, mis on seotud elujärje, pärast endisi äärmuslasi asutatud organisatsiooni Life After Hate valge ülemusega, mis sekkub kriisiolukordadesse, haridusse, tugirühmadesse ja teavitustegevusse.

3 viiest Instagram järgib ka Instagrami standardeid ja keelab fotode solvava postituse: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Instagram järgib ka Instagrami standardeid ja keelab fotorünnakuga seotud postitused: Carolina Ochsendorf / TechTudo

5. Mis juhtub teatatud sisuga?

Mis tahes sisu, sõltumata allikast, mis komplimenteerib, toetab või esindab valget natsionalismi või separatismi, saab Facebooki abil sellest ette teatamata eemaldada.

6. Kuidas esitada sisu väljaspool ühenduse suuniseid?

Facebookis vihakõnega postitusest teatamiseks koputage lihtsalt postituse paremas ülanurgas olevale kolmele punktile ja valige suvand Leia tugi või teata väljaandest. Seejärel kontrollige suvandit Audio Discourse ja vajutage nuppu "saada".

4/5 Kuidas teatada Facebookis sisukogusest diookõne kaudu Foto: Reproduo / Rebeca Letieri

Kuidas teatada Facebookis sisukogusest dioodikõne kaudu Foto: Reproduo / Rebeca Letieri

Kui leiate Instagrami söödast solvava postituse, koputage kolme punkti ja valige järgmisena ilmuvas menüüs Teata ja seejärel sobimatu.

5/5 Kuidas teatada Instagrami sisust kõne dioodiga Foto: Reproduo / Rebeca Letieri

Kuidas Instagrami sisust teatada kõne dioodiga Foto: Reproduo / Rebeca Letieri

Kuidas alla laadida Facebooki elu kõrglahutusega arvutist? Esitage TechTudo foorumis küsimusi.

Kuidas ĂĽhendada Instagram Facebookist lahti

Kuidas ĂĽhendada Instagram Facebookist lahti