Facebook kuulutab välja funktsiooni, mis selgitab sööda korraldamise algoritmi Sotsiaalvõrgustik

Facebook kuulutab välja funktsiooni, mis selgitab sööda korraldamise algoritmi Sotsiaalvõrgustik

Facebook otsustas olla selgem, kuidas kasutaja uudistevooge üles seada. Rakendus saab uue funktsiooni nimega "Miks ma seda postitust näen?", Mis selgitab, kuidas algoritm klassifitseerib sõprade, lehtede ja rühmade väljaandeid. Ettevõte täiustas ka jaotist "Miks ma seda reklaami näen?", Mis pakub nüüd lisateavet rakenduses esitatud reklaamide kohta.

Selle eesmärk on anda kasutajatele suurem kontroll, mis võimaldab isikupärastada nende kogemusi raskete andmete põhjal. Uudise edastas sel pühapäeval (31) Facebooki tootejuht Ramya Sethuraman ametliku suhtlusvõrgustiku ajaveebi postituses.

Müüdid ja tõde Facebooki, WhatsApp ja Instagrami integreerimisest

Uus Facebooki funktsioon selgitab fotovoo haldavat algoritmi: Luciana Maline / TechTudo Uus Facebooki funktsioon selgitab fotovoo haldavat algoritmi: Luciana Maline / TechTudo

Uus Facebooki funktsioon selgitab fotovoo haldavat algoritmi: Luciana Maline / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Nagu näiteks „Miks ma seda reklaami nägin?“, Valik „Miks ma seda postitust nägin?“ See asub kolme punkti rippmenüüs, mis on saadaval igas väljaandes. Facebooki avaldatud näidispildil näete, et loendis on toodud postituse kuvamise põhjus, näiteks: olete selle inimese sõber; kuulub teatud rühma; meeldivad selle inimese postitused rohkem kui muud kontaktid jne

Platvorm selgitab ka seda, kuidas selle ajalugu mõjutab järjekorda, milles sisu uudistevoogudes kuvatakse. See hõlmab ka seda, kui sageli te suhtlete inimeste, lehtede või rühmade postitustega; kui suhtlete rohkem videote, fotode või linkidega; milline on teie jälgitavate inimeste, lehtede ja rühmade jagatud postituste populaarsus.

Uus Facebooki funktsioon "Miks ma seda postitust näen?" Foto: Divulgao / Facebook Uus Facebooki funktsioon "Miks ma seda postitust näen?" Foto: Divulgao / Facebook

Uus Facebooki funktsioon "Miks ma seda postitust näen?" Foto: Divulgao / Facebook

See tööriist sisaldab ka otseteid postituse vaadete haldamiseks. Nii võite otsustada lõpetada kellegi jälgimise, see leht ei meeldi, või jätta grupi menüüsse ise. Eksamil TechTudo, tehtud versiooniga 215.0.0.44.98 Androidi jaoks ja veebilehel, pole tööriist veel kasutamiseks saadaval.

2014. aastal käivitati funktsioon „Miks ma seda reklaami näen?“ pakub ainult põhiteavet reklaamijate korraldatavate kampaaniate kohta. Siiani on võimalik kontrollida ainult põhilisi demograafilisi andmeid (kui kasutaja elab konkreetses riigis või linnas), Facebookis kuvatavaid huvisid ja väliste veebisaitide külastusi.

Kuid nüüdsest kuvatakse võrgus täiendavaid üksikasju, kui kuulutuses loetletud nõuded vastavad teie Facebooki profiilile. Veel üks väga oluline teave on see, et kasutaja saab nüüd teada, kas reklaami levitaval ettevõttel on tema isikuandmeid, näiteks e-post ja telefon, või töötab ta turunduspartneriga, kes seda teavet valdab.

"Miks ma seda reklaami nägin?" Funktsioon lisateavet fotokasutajate jaoks: Divulgao / Facebook "Miks ma seda reklaami nägin?" Funktsioon lisateavet fotokasutajate jaoks: Divulgao / Facebook

"Miks ma seda reklaami nägin?" Funktsioon lisateavet fotokasutajate jaoks: Divulgao / Facebook

Kuidas korraga Facebookist palju fotosid kustutada

Kuidas korraga Facebookist palju fotosid kustutada