Facebook kuulutab välja rohkem samme privaatsuskontrolli tugevdamiseks

Pärast (arvukalt) vabandusi ja ebaõnnestumiste tunnistamist Cambridge Analytica juhtumis on sotsiaalvõrgustik loonud uued võimalused, et hõlbustada selle privaatsustööriistade leidmist ja kasutajatel oma isikuandmete üle suuremat kontrolli.

Teie blogis, Selgitab Facebook, et “enamik neist värskendustest on olnud juba mõnda aega olemas, kuid viimaste päevade sĂĽndmused on nende tähtsust ainult tugevdanud”.

Mobiilseadmete seadetele on nüüd juurdepääs ühes kohas, et neid oleks hõlpsam leida ja kasutada.

Teine meede on uue privaatsuse otsemenüü loomine, mis võimaldab rohkem kaitsevahendeid. Samuti saavad kasutajad vaadata üle, mida nad on jaganud, kustutada postitused, millele nad on reageerinud, ja sotsiaalvõrgustikes tehtud otsingud.

Facebook on loonud ka uue tööriista “Juurdepääs oma teabele”, mis võimaldab teil leida, alla laadida ja kustutada andmeid, mida kasutajad ei soovi teie ajaskaalal kuvada. Lõpuks saate jagatud teabe alla laadida ja teisaldada teistesse teenustesse

Sotsiaalvõrgustik soovib, et kasutajad teaksid, kuidas see teavet kogub, ja seetõttu tehakse järgmise paari nädala jooksul ettepanek Facebooki teenusetingimuste värskendamiseks, sealhulgas see kohustus. Samuti ajakohastatakse andmepoliitikat, mis võimaldab hõlpsamini mõista, milliseid andmeid kogutakse ja kuidas neid kasutatakse.

Veel eelmisel nädalal teatas Mark Zuckerberg uutest meetmetest, et vältida selliste juhtumite kordumist nagu skandaal, mis hõlmas konsultantide Cambridge Analytica andmete hankimist.

Mitme “tahvli” hulgas julgustab Facebooki asutaja ja tegevjuht kasutajaid haldama nende kasutatavaid rakendusi ja välja lĂĽlitama juurdepääsu rakendustele, mis pole kasutusel. Sotsiaalvõrgustik on võtnud kohustuse uurida ka „kahtlasi“ rakendusi, teavitada inimesi andmete väärkasutusest, piirata sisselogimiste kaudu saadud teavet ja premeerida neid, kes leiavad sĂĽsteemis haavatavusi.

Uusi võimalusi rakendatakse järgmise paari nädala jooksul.