Facebook lõi digitaalse diagnostilise testi, et aidata teadlastel uurida COVID-19

Facebook teeb koostööd Carnegie Melloniga, et küsida kasutajatelt koronaviiruse sümptomite kohta. See algatus on osa jõupingutustest, mida Ameerika hiiglane pandeemia vastu võitlemiseks kasutab. Sotsiaalvõrgustikus käivitatakse küsimustik, mis ilmub uudistevoo alguses. Idee on panna inimesed jagama vabatahtlikult teavet oma praeguse tervisliku seisundi kohta.

Uuringu tulemusi kasutatakse “teadmiste saamiseks, mis aitavad ametiasutustel määratleda praegusele tervisekriisile reageerimise plaanid”. Facebook pakub sĂĽmptomite kuumakaarti ĂĽhe koostisosana, mis tuleneb kasutajate koostööst, ja selgitab, et need tĂĽkid võivad aidata tuvastada seni tuvastamata nakkuse puhanguid.

covid-19 facebook tech “data-title =” covid-19 facebook tech – Facebook loob digitaalse diagnostikatesti, mis aitab teadlastel uurida COVID-19 – SAPO Tek “> Facebooki tehnoloogia covid-19

Ettevõte selgitas ka, et küsimustiku väljatöötamise eest vastutav Carnegie Mellon kirjutas küsimustele, mis küsisid kasutajatelt konkreetselt nende sümptomeid, et aidata leevendada haiglaid, kus diagnostilisi teste oli harva.

Facebook väidab, et astub samme osalejate identiteedi kaitsmiseks ja rõhutab, et neil puudub juurdepääs vastatud küsitluste tulemustele. Pange tähele, et andmete tõlgendamise eest vastutav teadlane ei suuda ka kasutajate vastuseid sobitada.