Facebook: lõppude lõpuks ohustati “ainult” 29 miljonit kontot

Facebook paljastas, et viimase turvarikkumise autorid kasutasid ligi 30 miljonilt kontolt juurdepääsuandmete varastamiseks 400 000 sõbraloendit, selle aja tippklassi 50 miljoni asemel.

Sotsiaalvõrgustik selgitas avalduses, et 15 miljoni kasutaja nimele, e-posti aadressile ja telefonikontaktile pääses juurde ning häkkerid saaksid juurdepääsu lisateabele 14 miljonilt kontolt, sealhulgas religioon, 10 külastatud asukohta ja viimased 15 Facebooki otsingut.

Samuti selgitab tehnoloogia, et kuigi häkkeritel on endiselt juurdepääs enam kui miljoni kasutaja andmetele, pole neid andmeid ohustatud.

RĂĽndajad saavad nendele andmetele juurde pääseda tööriista “vaata kuidas” kaudu, mis võimaldab kasutajal profiili vaadata teise kasutajana.

See funktsioon võimaldab häkkeritel kontoga ühenduse luua sisendmärgi kaudu (kui profiilile on salvestatud parool, mis avatakse automaatselt).

Sotsiaalvõrgustike andmetel pole juba võetud turvameetmetega vaja paroole vahetada. “Keegi ei pea välja minema ja keegi ei pea oma parooli muutma,” ĂĽtles Guy Rosen.

Facebook kinnitas teavet, mille ta edastas enne, kui kolmandate osapoolte saitidele, kuhu nende andmetega juurde ei pääsenud, ei leitud ja see rünnak ei hõlmanud muid rakendusi, mis kasutavad võrguteenuseid või kuuluvad võrku, näiteks Messenger, Instagram ja Whatsapp.

Et teada saada, kas olete ĂĽks neist, keda turvarikkumine puudutab, pääsete juurde Facebooki abikeskusele, kus näete fraasi “Kas see turvakĂĽsimus mõjutab minu Facebooki kontot?”

Kui olete „ohvrite” hulgas, kuvatakse teave „Jah” ja teave, millistele andmetele on juurde pääsenud, kuid kui teie andmeid pole ohustatud, on teil märge, et isegi kui „uurimine veel käib”, pole ründajatel teie teabele juurdepääsu.

Sotsiaalvõrgustik teatas lähipäevil, et saadab 30 miljonile kannatanud inimesele üksikasjalikku teavet, et selgitada, millisele teabele ründajatel on juurdepääs, samuti samme, mida oleks võimalik suurema kaitse saavutamiseks ette võtta.