Facebook maksis Microsoftile patentide eest 550 miljonit dollarit

Hiljuti ostis Facebook intellektuaalomandi portfelli tugevdamiseks Microsoftilt 650 patenti. Varem AOL-ilt saadud patent läks Mark Zuckerbergi ettevõttele maksma 550 miljonit dollarit ehk umbes 418 miljonit eurot.

Ettevõte investeeris esimeses kvartalis patentide omandamisse 83 miljonit dollarit, kuid see samm tugevnes veelgi märtsis, kui Facebook ostis IBMilt 750 patenti avaldamata summa eest, kuid mis võib ületada tehingute arvu, mida ta nüüd Microsoftiga teeb.

Patendid on osa paketist, mille Microsoft selle kuu alguses AOL-ilt ostis ja mis maksis 1,06 miljardit dollarit. Selles omanduses edestas Bill Gatesi asutatud ettevõte lõpuks teisi konkurente, nagu Amazon ja eBay, kes mõlemad olid ärist huvitatud.

Intellektuaalomandi tugevdamine on praegu mure suuremate tehnoloogiaettevõtete jaoks, kes on seotud pikaajaliste patendisõdadega kohtus ja mille tulemuseks on kohtuprotsessid mitmes riigis. Facebookil on oma lühikese ajaloo tõttu nõrk portfell, mis ei ületa kuut tosinat patenti ja mis võib viia ettevõtte haavatavasse olukorda, nagu juhtus Yahoo väljatöötatava protsessi puhul.

Veebireklaamid, teadusuuringud, sisuhaldus ja suhtlusvõrgustikud, multimeedia, voogesitus ja turvalisus on mõned valdkonnad, mida Facebook nüüd omandab.

Hoolimata tehingust on Microsoftil endiselt 275 AOL-ilt ostetud patenti ja Facebookile müüdud litsents selle kasutamiseks, samuti on võimalik kasutada 300 endisele Põhja-Ameerika Interneti-hiiglasele kuuluvat patenti.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees