Facebook muutis rakenduse otseteeriba ja ei meeldinud kasutajale

Facebook muutis esmaspäeval rakenduse kujundust (6). Uus liides, mis on saadaval Android-telefonidele ja iPhone’ile (iOS), muudab otseteeriba riba asukohta – varem oli see ekraani ĂĽlaosas, kuid nĂĽĂĽd asub see ekraani allosas. Vastavalt hoiatusele, mis kuvati pärast värskendust esmakordsel juurdepääsul sotsiaalvõrgustikule, oli ettepanek “see muudatus aitab teil Facebookis kergemini navigeerida”.

LOE: Facebook panustas valges ja pimedas reĹľiimis; vaata

Ăśmberpööramine ĂĽlevalt Facebooki ribalt jagas Twitteris siiski arvamust. Play poes kirjutavad kasutajad rakendusele ĂĽhe tärni hinnangu, kurtes, et seadete alumisele ribale ĂĽleviimine pole vajalik. Ăśmberkujundus on saadaval Facebooki versioonis 264.0, mis antakse alates reedest (3) kasutajatele järk-järgult välja. TechTudo soovib, et sotsiaalvõrgustik teatas, et “katsetame uusi viise otseteemenĂĽĂĽle pääsemiseks, et inimesed leiaksid oma lemmikressursid ja leiaksid uusi hõlpsamini”.

1/4 uuest Facebooki riba vaates muudetakse otseteid – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Uus Facebooki otseteeriba välimus muutub – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Varem olid lehe ülaosas olevad otseteed uudisvoog, Facebook Watch, grupid, märguanded ja külgmenüü. Alumisel ribal on vastavalt rakenduses registreeritud kontole kolm erinevat versiooni.

Üks väljaannetest sisaldab otseteid uudistevoogu, gruppide loendit, turge, märguandeid ja külgmiste suvandite menüüd. Teisest küljest on kasutajaprofiilile juurdepääsemiseks lisaks nendele valikutele inimese ikoon. Muudatus muudab inimese enda profiili ning suhtlusvõrgustiku ostu-müügi sektsioonid hõlpsasti ligipääsetavaks tõendiks.

2/4 märguandest rakenduse esmakordse juurdepääsu kohta pärast värskendust – Foto: Reproductions / TechTudo

Teatis rakenduse esmakordsest juurdepääsust pärast värskendust – Foto: Play / TechTudo

SEE TechTudo õnnestus pääseda selle otseteeriba kahele versioonile kahes erineva registreeritud kontoga telefonis. Sõltumata seadmest, kuhu profiil on salvestatud, kuvatakse kasutajale alati sama väljaande riba. See näitab, et kontoga on seotud teistsugune otsetee kujundus, mitte telefonimudel või rakenduse versioon.

Twitteri aruannete kohaselt olid kasutajad värskendusest šokeeritud:

Teised kasutajad jagasid mikroblogis ka uue paigutuse kolmandat versiooni, mis näib olevat saadaval piiratud arvul kontodel. Alternatiivses väljaandes on valikuriba keskel Facebooki logo – sinisel taustal valge täht “F” – otseteena rakenduse seadete menĂĽĂĽ avamiseks traditsioonilise hamburgerimenĂĽĂĽ (nimi antakse kolmele horisontaalsele ribale, mis asuvad Facebooki paremas alanurgas) asemel. ).

Logo asendab profiili ja Facebook Watchi otseteed ning seda on eelmisel aastal nähtud rakenduste testimisel. See äratab tänapäeva kasutajate suuremat tähelepanu:

Rahulolematus muudatustega põhjustas otsingute jälgimise otsingumootori tööriista Google Trends otsingute “kuidas viia Facebooki riba ĂĽlaossa” otsingute arvu ĂĽle 1100%. Facebooki navigeerimisriba pole võimalik muuta, et see ekraani ĂĽlaossa asetada.

Kasutajad jätsid Play poe Facebooki lehele arvustusi, kritiseerides rakenduse uut kujundust. Ăśks internetikasutaja seadis muutuse kahtluse alla, meenutades, et “igas kultuuris hakkame lehelt ĂĽlevalt lugema”.

3/4 Play poe arvustust kritiseerib rakenduse uut kujundust – Foto: Reproduction / TechTudo

Play poe arvustused kritiseerivad rakenduse uut kujundust – Foto: Reproduction / TechTudo

Rohkem muudatusi Facebooki välimuses

Facebook on viimase paari kuu jooksul läbi teinud palju liidese muudatusi. Mobiilirakendus on muutnud seadete menüü, tavapärase valge, silmatorkavamaks siniseks. Rakenduse kõige kergem versioon Facebook Lite läks veebruaris pimedaks.

Neljal neljast Facebookis on värvikam seadete menĂĽĂĽ – Foto: Reproduction / TechTudo

Facebookil on värvikam seadete menĂĽĂĽ – Foto: Play / TechTudo

Samuti on selle sotsiaalse võrgustiku töölauaversioon nüüd mõne kasutaja jaoks eksperimentaalse ümberkujundusega. Peamiste uudsete hulgas on öine režiim ja valgem, puhtam liides, mis vähendab Mark Zuckerbergi ettevõtte visuaalse identiteedi sinist värvi.

Facebooki videod ei avane mobiilis; kuidas lõpetada? Esitage küsimus TechTudo foorumis.

Kuidas kustutada või arhiivida mitu Facebooki postitust korraga

Kuidas kustutada või arhiivida mitu Facebooki postitust korraga