Facebook omandas teise virtuaalreaalsuse videomängude tootja

Lisaks praktilistele ärirakendustele soovib Facebook laiendada ka oma meelelahutusportfelli Oculuse virtuaalse reaalsuse süsteemile. Nii omandas ta Ameerika stuudio Sanzaru Games, mis on tuntud oma eduka virtuaalreaalsusmängu Asgardi viha poolest. Kokku on stuudio alates 2016. aastast tootnud süsteemile neli pealkirja: Ripcoil, VR Sports Challenge ja MARVEL Powers United VR.

Asgardi viha mäng hoiab agregatsiooniportaalis Metacritic keskmiselt 88%, seda peetakse üheks ambitsioonikamaks ja muljetavaldavamaks virtuaalreaalsuse mänguks. Facebooki ajaveebis kiidab ettevõte stuudiot töö eest, uue mängu eest seoses mängudisainiga, püüdes alati astuda järgmise sammuna tehnoloogia poole. Stuudio ülesanne on jätkata virtuaalse reaalsuse sisu ja mängude tootmist, mis võiks olla isegi uue Oculuse seadmete etalon.

Facebook ütles, et stuudio säilitab oma kultuuri ja jätkab töötamist sõltumatult oma kontoritest Ameerika Ühendriikides ja Kanadas ning seda toetab nüüd Oculus Rifti meeskond. Uusi projekte pole veel välja töötatud, kuid arvestades Asgardi viha kvaliteeti ja edukust, on järg tõenäoliselt tootmises.

Pärast Oculuse omandamist 2014. aastal, umbes kahe miljardi dollariga, on Facebook investeerinud uutesse seadmetesse, nagu hiljutine Oculus Quest. 2019. aasta lõpus omandas Mark Zuckerbergi ettevõte Praha stuudio Beat Games, mis vastutas viimaste aastate ühe parima virtuaalreaalsuse mängu Beat Sabre eest. See on rütmiline mäng, kus mängija peab laval ilmuvate kuubikute hävitamiseks tantsima kahe tuletähega käes.

Sel kuul tähistame SAPO TeK 20 aastat. Lisateavet leiate aadressilt https://tek.sapo.pt/tag/SAPOTEK20anos