Facebook ostis Beat Sabre’i loonud stuudio ja plaanib juba rohkem virtuaalse reaalsuse partnerlusi

Facebook teatas, et on omandanud kuulsa virtuaalreaalsuse tiitli Beat Saber arendusstuudio Beat Games. Hiljem sai meeskond Oculus Studiosi osaks, ehkki iseseisvalt, säilitas oma tegevuse stuudio kodulinnas Prahas. Lisaks tihedale koostööle tehnoloogiagigandi VR-osakonnaga jätkab Beat Games oma videomängude värskendamist erinevatel platvormidel.

Oculus Studios sisudirektori Mike Verdu sõnul on meeskondade koostöö viis parandada Beat Games’i tööd, aidates sellel veelgi kasvada. “Beat Games’i saavutused on juba muljetavaldavad, kuid nii stuudio kui ka Facebook teavad, et VR-i, videomängude ja muusika ĂĽhendamiseks on rohkem võimalusi,” ĂĽtles ametnik ettevõtte ajaveebi postituses.

Pealkirjast Beat Games, kus mängijad kasutavad muusika taktis plokkide leidmiseks virtuaalseid tuletõkkeid, sai esimene VR-videomäng, mis mĂĽĂĽs ĂĽle miljoni eksemplari. Stuudio jõudis selle verstapostini vaid ĂĽheksa kuud pärast ametlikku käivitamist, nagu teatas Beat Games’i tegevjuht ja asutaja Jaroslav Beck oma YouTube’i kanalil.

Beat Saberi loomingu tulevik saab aga vähem selgeks, kui tegemist on võimalusega, et mäng jõuab ka teistele platvormidele peale Oculuse. Lisaks võib pealkirja ümbritsev modifitseeriv kogukond muutuda vähem aktiivseks, kuna piraatse sisu kasutamine rikub vastloodud reegleid.

Ilmselt on Beat Games’i omandamine virtuaalse reaalsuse maailmas alles esimene paljudest Facebooki juhitud partnerlustest. Nagu Mike Verdu ĂĽtles, uurib Oculus Studios “paljusid muid võimalusi tehnoloogia kiirendamiseks”, ametnike sõnul ennustatakse, et 2020. aasta on täis uusi teadaandeid ja turule tulekuid.