Facebook ostis Giphy 400 miljoni dollari eest ja integreerib selle Instagrami - Ă„ri

Facebook ostis Giphy 400 miljoni dollari eest ja integreerib selle Instagrami – Ă„ri

Facebook teatas just, et ostis animeeritud GIF-ide jagamiseks populaarse platvormi Giphy. Mark Zuckerberi juhitud sotsiaalne võrgustik plaanib integreerida platvormi Instagrami, aga ka muid ettevõtte teenuseid.

Ehkki Facebook ei ole selle äritegevusega seotud väärtusi veel avaldanud, väitis rahvusvaheline ajakirjandus, et omandamine oli umbes 400 miljonit dollarit. Siseallikate sõnul, millele Axiosel oli juurdepääs, kavandati ostud juba enne COVID-19 pandeemiat, ehkki partnerluse esialgsed plaanid olid olemas.

Facebook on juba mõnda aega oma platvormil kasutanud Giphy API, sealhulgas Messengeri või WhatsApp. Ettevõte näitab, et näiteks Facebook moodustab 50% kogu päevasest Giphy liiklusest. Instagram vastutab umbes 25% eest.

Liitudes Instagrami ja Giphyga, aitame kasutajatel hõlpsamini leida oma lugude ja sõnumite jaoks parimaid GIF-e, selgitas suhtlusvõrgustike toodete juht Vishal Shah. Praegu ei plaani Facebook muuta GIF-i jagamisplatvormi eksklusiivseks teenuseks.

Ettevõte selgitab, et Giphy ökosüsteem on avatud kõigile kasutajatele ja loojatele. Arendajad, sealhulgas need, kellel on partnerlussuhteid selliste ettevõtetega nagu Twitter, Slack, Skype, TikTok, Tinder ja Samsung, saavad ka edaspidi juurdepääsu platvormi ulatuslikule sisukogumikule.