Facebook salvestab 1,5 miljoni volitamata kasutaja e-kirju; aru saama | Sotsiaalmeedia

Facebook paljastab sisemiselt 600 miljonit kasutajaparooli; aru saama | Sotsiaalvõrgustik

Miljonid Facebooki ja Instagrami paroolid on ettevõtte andmebaasis krüpteerimata salvestatud alates 2012. aastast, nii et seda näevad rohkem kui 2000 töötajat sotsiaalvõrgustikes. Selle avastuse avaldas spetsiaalne veebisait Krebs on Security eelmisel neljapäeval (21) pärast ühendust Facebookis töötanud anonüümse allikaga.

LUGEGE: WhatsApp lĂĽkkab Facebooki ja on maailmas enim kasutatud rakendus

Sotsiaalvõrgustik teatas vastuseks, et teavitab mõjutatud kasutajaid ja soovitab neil paroolid vahetada. Probleemi teadvustades kaitseb Facebook end väitega, et neid andmeid pole kunagi lekitatud ja puuduvad tõendid selle kohta, et töötajad oleksid kuritarvitanud miljonitele paroolidele juurdepääsuõigust.

1 2-st Umbes 200–600 miljonil kontol on Facebooki andmebaasis paljastatud paroolid Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Umbes 200–600 miljonil kontol on Facebooki andmebaasis paljastatud paroolid Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Facebooki turvarikkumine mõjutas 200–600 miljonit kontot, mille ettevõte avastas jaanuaris rutiinse turvaülevaate käigus. Paroole tuleb hoida krüptimisega, nii et neid ei saa lugeda ja need näevad algsest koodist väga erinevad.

Ilma krüptimiseta on paroolid nendele andmestruktuurile juurdepääsuga inimeste jaoks väga haavatavad. Facebooki siserekordid näitavad, et vähemalt 2012. aastal on vähemalt 2000 inseneri konsulteerinud umbes 9 miljoni sotsiaalse võrgustiku salvestusstruktuuriga. Igaüks saab soovi korral paroole kopeerida.

2-l 2-l Facebooki tehnikul on olnud juurdepääs kasutajate paroolidele alates 2012. aastast Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Facebooki tehnikutel on olnud juurdepääs kasutajate paroolidele alates 2012. aastast Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Ametlikus avalduses probleemi kohta tunnistas Facebook seda osa, kuid garanteeris, et tema serverist ei lekitatud andmeid ega leitud tõendeid selle kohta, et selle töötajad oleksid võinud kuritarvitada miljonite kontode paroolide lugemise võimu. Sotsiaalvõrgustikud näitavad ka seda, et tehakse muudatusi infrastruktuuris, et tulevikus selliseid asju ei juhtuks, vt täielikku avaldust.

Kuidas vältida oma parooli haavatavust?

Samuti kasutab Facebook võimalust anda kasutajatele näpunäiteid paroolide kohta. Võrk soovitab teil parool muuta ja vältida sama stringi kasutamist Instagramis. Muud näpunäited tugevdavad paroolide halduri kasutamist ja võimaldavad kahefaktorilisi autentimisriistu võrgutoodetes ja -teenustes.

Kuidas videoid Facebookist alla laadida? Esitage TechTudo foorumis kĂĽsimusi.

Kuidas korraga Facebookist palju fotosid kustutada

Kuidas korraga Facebookist palju fotosid kustutada