Facebook: pimedas veebis mĂĽĂĽakse 2 dollari eest tuhandeid sisselogimismandaate

Pärast arvutirünnaku tabamist, mille tulemuseks oli enam kui 50 miljoni konto juurdepääsu volituste vargus, peab Facebook nüüd uue probleemi lahendama. Money Guru uuringu kohaselt korraldab Dark Web sotsiaalvõrgustiku jaoks uusi paroolimüüke, kusjuures iga mandaadi paar maksab 2–3 dollarit.

Teadlased jõudsid järeldusele, et pärast seda arvutirünnakut mõjutati ka mitut e-posti kontot, mille volikirjad olid müügil ka mustal turul, mis varitses vähem tuntud Interneti-piirkonnas. Lisaks võib häkkimine anda teile juurdepääsu ka mõnele finantsandmele, mida müüakse veebis hinnaga 14 dollarit.

Money Guru lisas ka, et on olemas ühele kasutajale kuuluv isikuandmete pakett. Praktikas saab ta selgitada, et saate kogu oma identiteedi veebis osta 972 dollari eest. Sellisel juhul võimaldavad andmed juurdepääsu sotsiaalsetele võrgustikele, meelelahutusteenustele ja e-kaubanduse platvormide kontodele. Mõnes pakendis on lisatud ka kasutaja aadress ja telefoninumber.

Suurbritannias, ehkki varastatud andmete hulk on üldiselt väike, müüakse 39% juhtudest samu andmeid 326 dollari või enama eest. 25% juhtudest võib see summa varieeruda vahemikus 653–52 200 dollarit.