Facebook registreeris oma ajaloo suurima “elektrikatkestuse”. Kuid see pole ikkagi 100%

Ehkki peaaegu taastatud, registreerisid suhtlusvõrgustikud Facebook, Instagram ja isegi WhattsApp oma ajaloos pikima juurdepääsuprobleemide kestuse. Pärast peaaegu 20 tundi pärast esimest kaebust, kolmapäeval kella 15 paiku, registreeritakse kogu maailmas kõrvalekaldeid. “Ma ei saa autentida, te ei saatnud mulle SMS-koodi. NĂĽĂĽd ĂĽtle mulle, et proovisin mitu korda taastuda. Proovisin rakendusi, veebisaite mobiilseadmes ja arvutis. Nii on see olnud peaaegu 24 tundi, ӟtles ĂĽks kasutaja Down Down Detectori veebisaidil.

Facebook reageeris mõne tunni pärast, öeldes, et nad on probleemist teadlikud, kuid garanteerides, et see ei olnud küberrünnaku ohver, nimelt DDoS. Fakt on see, et sotsiaalvõrgustikud pole tänaseni probleeme kommenteerinud ja millal need lahendatakse.

Oluline on minna tagasi 2008. aastasse, et võrrelda Facebooki kõige tõsisemaid vigu, kuna sellest sai maailma populaarseim suhtlusvõrgustik, nagu BBC ĂĽtles. Kuid sel ajal oli Facebookil “ainult” 150 miljonit kasutajat ja tema perekonnas polnud ĂĽhtegi muud sotsiaalvõrgustikku. Praegu on mõjutatud kogukond 2,3 miljardit igakuist kasutajat.

Probleemi osas pole Instagramis võimalik uudisvoogu värskendada ega fotosid avaldada. Messengeri töölauaversioon ei võimalda teil sõnumeid saata. Kuid kõigis sotsiaalvõrgustikes on muid levinumaid probleeme. SAPO TEK ei saa kommenteerida näiteks sõprade sõnumeid. DownDetectori globaalse kaardi järgi on probleem olemuselt ülemaailmne ning Facebookist reaalajas teavet vaadates pange tähele, et Euroopat mõjutab see endiselt üsna palju ja Portugalis, eriti Lissaboni piirkonnas. Instagram on oma Twitteri kontol teatanud, et see töötab 100%.

Tuleb märkida, et sotsiaalvõrgustikud ja eriti Facebook pole kasutajatele kättesaadavad ainult aja veetmiseks. On ettevõtteid, kes toetuvad nendele sotsiaalsetele võrgustikele, et toetada oma ettevõtet ning vastavaid töötajate ja tööruumide vahelisi suhtlusviise.

Lisaks on kogu reklaamitööstusel keelatud avalikkuse ette jõudmine, mis sunnib ettevõtteid otsima võimalusi reklaamijate premeerimiseks, ütleb BBC.

Uuendus 17:11 – Facebook on selgitanud, et märgitud probleem oli tingitud muutustest serveri konfiguratsioonis. Probleem on lahendatud, jättes vabanduse ja kannatlikkuse kõigile kasutajatele.