Kaheksa suhtlusvõrgustiku funktsiooni, mis lõpetavad teie privaatsuse Sotsiaalmeedia

Facebook saab täiskasvanute depressiooni ja ärevust ära hoida, väidavad uuringud Sotsiaalmeedia

Suhtlusvõrgustike, näiteks Facebooki ja Twitteri, kasutamine võib täiskasvanute vaimsele tervisele kasuks tulla. mis avaldab eelmisel nädalal avaldatud uuringu USA-s Michigani osariigi ülikoolis (MSU). Kui enamik sotsiaalmeedia uuringutest keskendub noortele ja noortele, kasutab MSU uuring 30 aasta jooksul 13 000 inimese andmeid. Uuringud näitavad, et Facebooki kasutajad kogevad depressiooni või ärevust 63% vähem kui täiskasvanud, kes ei kasuta sotsiaalmeediat.

LUGEGE: valede töökohtade pettus on Brasiilias jõudnud tuhandetesse

MSU uuring näitab, et üle 30-aastaste täiskasvanute sotsiaalmeedia kasutamine võib olla vaimse tervise heaks kasulik Foto: Nicolly Vimercate / TechTudoMSU uuring näitab, et üle 30-aastaste täiskasvanute sotsiaalmeedia kasutamine võib olla vaimse tervise heaks kasulik Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

MSU uuring näitab, et üle 30-aastaste täiskasvanute sotsiaalmeedia kasutamine võib olla vaimse tervise heaks kasulik Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Uuringu alguses olnud meedia- ja teabeprofessori Keith Hamptoni jaoks võib tulemusi seletada selle meediumis võimaldatud suhtluse lihtsusega. Platvorm aitab säilitada suhteid nii sõprade kui ka kaugete pereliikmetega. Samuti tõi ta välja, et sotsiaalmeedia aitab kaasa vaimse tervisega seotud teabe kättesaadavusele, mis julgustab rohkem täiskasvanuid abi küsima, kui nad tunnevad, et neil võivad tekkida psühholoogilised probleemid. Andmete analüüs näitab, et Facebooki kasutavad täiskasvanud väldivad vaimseid probleeme 1,63 korda sagedamini kui mitte kasutajad.

Uuringu tulemused on teadlasi segaduses, erinevalt teistest uuringutest, mis seostavad sotsiaalvõrgustike kasutamist depressiooni ja ärevuse juhtude arvu suurenemisega. Erinevus, nagu teadlased selgitasid, tuleneb andmete kärpimisest kõrgemas vanusevahemikus. Kuid ta usub ka, et teismeliste ja noorte depressioonijuhtumitel, mis on seotud sotsiaalsete võrgustike kasutamisega, võivad tegelikult olla ka muud põhjused.

Uuringutest järeldub, et Facebook ja suhtlusvõrgustikud pole ainsad, kes teismeliste ärevuse eest vastutavad. Foto: Nicolly Vimercate / TechTudoUuringutest järeldub, et Facebook ja suhtlusvõrgustikud pole ainsad, kes teismeliste ärevuse eest vastutavad. Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Uuringutest järeldub, et Facebook ja suhtlusvõrgustikud pole ainsad, kes teismeliste ärevuse eest vastutavad. Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

"Jälgides noorte praeguseid muresid ja järeldades, et terved põlvkonnad on ohus, kuna sotsiaalmeedias eiratakse olulisemaid sotsiaalseid muutusi, näiteks Suure majanduslanguse pikaleveninud tagajärgi, üksikute lastega perede, vanemate ja kaitsvamate vanemate arvu kasvu ning palju muud. noored lähevad ülikooli ja suurendavad üliõpilaste võlga, "ütles Hampton intervjuus Briti ajalehele Daily Mail.

Aastal avaldatud uurimuses Ajakiri Vahendatud Kommunikatsiooni ArvutidHampton keskendub küpsemas vanuses elanikkonnale, analüüsides maailma vanima leibkonnauuringu, dünaamika sissetulekupaneeli uuringute andmeid, kogudes sama pere ja nende järeltulijate kohta viis aastakümmet andmeid. Selles uuringus kasutatakse andmeid aastatest 2015 ja 2016, mis sisaldab rea küsimusi kommunikatsioonitehnoloogia kasutamise ja psühholoogilise stressi kohta.

Paljud uuringud süüdistavad sotsiaalvõrgustikke kasutajate meeleolu halvenemises.Foto: Helito Beggiora / TechTudoPaljud uuringud süüdistavad sotsiaalvõrgustikke kasutajate meeleolu halvenemises.Foto: Helito Beggiora / TechTudo

Paljud uuringud süüdistavad sotsiaalvõrgustikke kasutajate meeleolu halvenemises.Foto: Helito Beggiora / TechTudo

Uuringud erinevad sotsiaalsete võrgustike mõju kohta vaimsele tervisele

Ehkki MSU uuring näitab sotsiaalsete võrgustike kasutamise positiivseid tulemusi kasutajate vaimse tervise jaoks, on see arutelu endiselt erakordne. Kuningliku rahvatervise seltsi (RSPH) uuring näitab, et noorte ärevuse ja depressiooni esinemissagedus on tänapäeval 70% kõrgem kui 25 aastat tagasi.

RSPH teadlaste arvates mängib sotsiaalne võrgustik olulist rolli selles paranemises, toites ebareaalseid ootusi ja ebapiisavust. Samuti rõhutavad need võrkkiige sõltuvust, mis võib põhjustada unehäireid. Teadlaste analüüs näitab, et Instagram on võrk, mis mõjutab kõige rohkem ärevuse ja depressiooni juhtumeid.

Suhtlusvõrgustike mõju heaolule pole teada.Foto: Tainah Tavares / TechTudoSuhtlusvõrgustike mõju heaolule pole teada.Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Suhtlusvõrgustike mõju heaolule pole teada.Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Veel üks Londoni ülikoolikolledži (UCL) küsitlus 11 000 noorega Suurbritannias näitab, et umbes 38% kasutajatest kasutab võrku ülemäära, rohkem kui viis tundi päevas. Samuti näitab uuring, et tüdrukutel on sotsiaalmeediat kasutades kaks korda suurem tõenäosus vaimsete probleemide tekkeks kui poistel. Lisaks sellele, et kulutatakse rohkem aega sellistele platvormidele nagu Facebook, Instagram ja Twitter, mõjutavad neid võrgus vastuvõetud esteetiliste standardite tõttu rohkem ka veebipõhine ahistamine ja kehapildi moonutamine.

Jätkuva kriitika kestel tunnistas Facebook 2017. aastal, et sotsiaalmeedia kasutamine võib kahjustada kasutajate vaimset tervist. Selle kohta tehtud blogipostituses väidavad aga ettevõtte teadusdirektor David Ginsberg ja teadur Moira Burke, et Facebooki kasutamine võib ka vaimsele tervisele positiivset mõju avaldada.

Ginsberg ja Burke ütlevad, et aktiivne inimestega suhtlemine on peamiselt sõnumite, postituste ja kommentaaride jagamine lähedaste sõpradega ning mineviku koostoimimise meelespidamine on seotud heaolu parandamisega. MSU uuringud toetavad seda analüüsi.

Mis on teie lemmik sotsiaalne võrgustik? Arvamus TechTudo foorumi kohta,

Suhtlusvõrgustik, mida (peaaegu) kõik on kasutanud

Suhtlusvõrgustik, mida (peaaegu) kõik on kasutanud