Facebook salvestab 1,5 miljoni kasutaja e-kirju ilma loata; aru saama

Alates 2016. aasta maist on Facebook kogunud volitamata kasutajatelt umbes 1,5 miljonit e-posti kontakti. Sel ajal nõudis üks sotsiaalvõrgustikus registreerumise etappidest autentimise vormis kasutaja isiklikku e-posti parooli. sisselogimine, kuid viga impordib kontakte e-posti aadressidelt automaatselt Facebooki.

LOE: Facebook on üllatav ja võib-olla käivitab kauaoodatud funktsiooni

Sotsiaalvõrgustik teatas neljapäeval (18), et turvarikkumine on parandatud ja kõik andmed on serverist kustutatud. Facebook teavitab mõjutatud kontot ja tagab, et e-posti kontakti pole kellegagi jagatud.

1/2 Facebooki turvaprobleemidest kogutakse kasutajate e-posti kontakte esmakordsel juurdepääsul sotsiaalvõrgustikule – Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Turvaprobleem Facebookis kogub e-posti kontakte kasutajatelt, kes saavad esmase juurdepääsu sotsiaalvõrgustikule – Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Facebooki konto loomisel küsib suhtlusvõrgustik kasutaja isikliku e-posti parooli, et kinnitada profiili identiteet. Selle funktsiooni eesmärk on, et platvorm ise sisse logiks e-kirja, et kontrollida, kas kontrollsõnum saadeti määratud aadressile. Kohe pärast andmete täitmist pakub Facebook kasutajatele võimalust importida kontakte e-postist platvormile ja turvavead võtavad meetmeid sõltumata inimese valikust.

Digitaalse turvalisuse eksperdid on Facebooki kontode registreerimiste autentimise etapi kaudu isikliku e-posti parooliga saanud karmi kriitika võimaliku kriitilise haavatavuse ohu eest, mis võib tulevikus kriitilisi kasutajaandmeid paljastada. Seejärel inaktiveeris sotsiaalvõrgustik märtsis kontrollimise etapi.

Ajakirjandusele avalduses teatas Zuckerbergi ettevõte: „Meie hinnangul on kogutud 1,5 miljonit e-posti kontakti. Neid kontakte pole kellegagi jagatud ja need kustutatakse. Parandame puudused ja teavitame inimesi, kelle kontaktid on imporditud. Inimesed saavad jagatud kontakte Facebooki seadetes üle vaadata ja hallata ”.

Rohkem turvaskandaale

Sotsiaalvõrgustik on viimase aasta jooksul kogenud mitmeid skandaale, mis hõlmavad kasutajaandmete privaatsust ja turvalisust. Üks peamisi juhtumeid oli teabe lekkimine 50 miljonilt profiililt poliitilise turunduse ettevõttele Cambridge Analytica.

2018. aasta septembris tabas häkkerirünnak 50 miljonit Facebooki kontot, kasutades ära funktsiooni “vaata, kuidas” viga. Rünnakud profiilidele toovad muu hulgas juurdepääsu postitustele, sõprade nimekirjale, gruppidele, asukohale. Et rünnakud ei süveneks, on Facebook loginud välja kõikidest kasutajatest, kelle profiile on sisse häkitud.

2 Facebookist teatas eelmisel aastal häkkerite rĂĽnnakutest – Foto: Anna Kellen Bull / TechTudo

Facebook teatas eelmisel aastal häkkerite rĂĽnnakust – Foto: Anna Kellen Bull / TechTudo

Pärast kasutajaandmete turvalisuse puudumisest põhjustatud probleeme teatas Mark Zuckerberg Facebooki, Instagrami ja Messengeri integreerimisest, mis toob ühe vestluse iga suhtlusvõrgustiku profiili. Selle sammuga püütakse rakendada end-to-end krüptimist, mida nüüd kasutatakse ainult WhatsAppis, et kaitsta kasutajate vahel Messengeri ja Instagrami vestluste kaudu saadetud sisu.

Mis on parim rakendus: WhatsApp või Facebook Messenger? Arvamus TechTudo foorumi kohta.

Kuidas kustutada või arhiivida mitu Facebooki postitust korraga

Kuidas kustutada või arhiivida mitu Facebooki postitust korraga