Facebook siseneb “registreerimisbĂĽroos” mitme vabandusega 15. kohale

Varem oli see Portugalis kasvuplatvorm, kuid praegu väheneb kasutajate arv. See huvipuudus pole midagi uut, kuid kindlasti on seda halvendanud uusim poleemika, kus Cambridge Analytica väljaanne tekitas kõik.

Marktesti andmetel teatas 2018. aasta novembris Facebooki kasutamisest 65,9% sotsiaalvõrgustiku kasutajatest, kui kahel eelmisel aastal oli see peaaegu 80%.

tek quadro võrgud 2018 “data-title =” tek quadro võrgud 2018 – Facebook siseneb 15. kohale paljude vabandustega “registreerimisbĂĽroos” – SAPO Tek ”> võrguraamistik 2018

Pealegi ei lange Mark Zuckerbergi loodud sotsiaalse võrgustiku domineerimine üle kõigi vanuserühmade. Noorte sotsiaalvõrgustike kasutajate seas näitavad 2018. aasta tulemused enim külastatud võrkude inversiooni, kusjuures esikohal on Instagram “renderdamine” Instagramis.

Täpsustuseks osutas 44,6% 15–24-aastastest vastajatest Instagrami kui kõige enam kasutatavat sotsiaalvõrgustikku, 37,7% Facebooki, 7,3% Youtube’i, 5% WhatsAppi ja 5,3% muid võrke.

Empaatiavõime (ja kannatlikkuse …) puudumine, mida paljud kasutajad juba tundsid, lisas Cambridge Analytica skandaali puhkemisel tõsiseid privaatsusprobleeme.

Olles tunnistanud, et konsultandid kasutavad kogu maailmas poliitiliste kampaaniate mõjutamiseks 87 miljoni sotsiaalvõrgustiku kasutaja andmeid, kellest 63 000 on portugallased, käivitas Facebook uued juhised, et hõlbustada oma privaatsusseadete tuvastamist.

Mark Zuckerberg vabandas juhtunu pärast palju interneti ees. Ta tegi seda uuesti aprillis, kui andis tunnistusi kümme tundi enne USA kongressi pärast viis tundi kestnud ülekuulamist senatis. Sel ajal täpsustas ta, et sotsiaalvõrgustikud hakkavad USA-s ja kogu maailmas kehtima mõnest uuest andmekaitse-eeskirjast, mis jõustuvad mais Euroopas koos GDPR-iga.

22. mail vabandasid Facebooki mentorid seadusandjate ees toimunud istungil uuesti, seekord eurooplase ees. Ja kui 2018. aasta ei alanud sotsiaalvõrgustike jaoks hästi, ei saa öelda, et ülejäänud aasta oleks paremini läinud.

Septembri lõpuks oli uudis, et turvarikkumine jõuab 50 miljoni kontoni (siis märgiti, et neid on ainult 29 miljonit). Aasta lõpuks süüdistati Facebooki selles, et tal on isikuandmeid selliste tehnoloogiagigantidega nagu Netflix, Microsoft, Amazon ja Spotify kasutajate kohta.

Andmete jagamine on mõeldud kõigile partneritele, suurema vastastikuse kasvu tagamiseks, kasutajate arvu suurendamiseks ja loomulikult reklaamitulu suurendamiseks.

Hiljuti selgus, et Facebook maksab noorematele kasutajatele, et nad saaksid nutitelefonidest seda, mida nad teevad, “luurata”. Ettepanek hõlmab igakuise vautšeri maksmist summas 20 dollarit, laadides alla rakenduse Facebook Research.

Ehkki esmapilgul võib see tunduda „järjekordne nael kirstu poole”, on see kõigi privaatsust ĂĽmbritsevate sotsiaalvõrgustike vaidluste seas kõige tõsisem. See on see, et siin on tegelikult kasutaja nõusolek, mis makstakse vastutasuks. Kas see, mis on tehtud iga päev ja igal hetkel loodud andmetega (isegi ilma meie loata), on see inimeste ja rakenduste vaheliste suhete tulevik? Võib öelda, et “pakkumise” reklaam, mis on suunatud kellelegi, kes pole isegi reklaami saamisest huvitatud, on kasu, mitte enam “liim” …