Facebook testib Messengeri naasmist suhtlusvõrgustikku

Messenger, Facebooki sõnumsiderakendus, võib naasta Mark Zuckerbergi peamisesse suhtlusvõrgustikku. Rakenduse avastamise poolest tuntud teadlase Jane Manchun Wongi sõnul testitakse messengerit uuesti Facebookis. See tähendab, et kasutajad ei pea vestlusplatvormile ja tööriistadele juurdepääsemiseks installima kahte erinevat tarkvara. Peamine muudatus on Facebooki nupp, mis välistab vajaduse Messengeri rakendusele juurde pääseda.

Wong toob oma Twitteri profiilis välja, et testimise etapis on võimalik vestlusi sisestada Facebooki rakenduse kaudu, kuid messengeri funktsionaalsus on piiratud. Kasutajad saavad saata ja vastu võtta ainult lihtsaid sõnumeid. Kui soovite saata keerukat sisu, näiteks fotosid, emotikonide reaktsioone või isegi helistada, peate sisestama rakenduse standardversiooni.

Müüdid ja tõed Facebooki, WhatsAppi ja Instagrami integreerimise kohta

Ăśks kahest testib Facebook Messengeri naasmist suhtlusvõrgustikesse – Foto: Luciana Maline / TechTudo

Facebook testib Messengeri naasmist suhtlusvõrgustikesse – Foto: Luciana Maline / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Uurija Wongi ekraanipildilt näete, et Facebooki prooviversioon toob uue kujunduse ja muudab ka vestlusliidest. Siiski on oluline märkida, et ettevõte pole teavet kinnitanud ja võimaliku värskenduse avaldamiseks pole ametlikku kuupäeva.

Messenger käivitati iseseisva rakendusena 2011. aastal. Kuid alles 2014. aastal eemaldas Facebook vestlusfunktsiooni oma peamisest rakendusest – sundides messengeri installi suhtlema sotsiaalvõrgustiku kasutajatega. Ligi viie aasta pärast valmistub Facebook Messengeri, Instagrami ja WhatsAppi vahel sõnumiteenuste integreerimiseks.

2 teadlastest näitavad värve, fonte ja muid kujunduse ĂĽksikasju Facebooki testversioonist – Foto: Reproduction / Jane Manchun Wong

Teadlased toovad Facebooki testiversioonis välja värvid, fondid ja muud kujunduse ĂĽksikasjad – Foto: Reproduction / Jane Manchun Wong

Integreerimine ei tohi sisaldada Mark Zuckerbergi platvormi funktsionaalsust. Ei tule kombinatsiooni Facebooki, Instagrami ja WhatsAppi trio funktsioonidest. Muudatus lubab teenuse igale kasutajale juurdepääsu iga rakenduse kontaktiloendile – see on navigeerimisfunktsioon, mis sisaldub sotsiaalvõrgustike ĂĽhtlustamises.

Ristmiku peamine uudsus on saadetava sisu suurem turvalisus, kuna nad kasutavad end-to-end krüpteerimist, mida praegu rakendatakse ainult WhatsAppis. Lisaks on sõnumite suurema kaitse tagamiseks nende kehtivusaeg, mis võib olla aasta või kuu. Isegi mobiilseid SMS-e saab kasutada vestlusrakendustes sõnumite saatmiseks.

Kuidas peita veebi Facebook Messengeris

Kuidas peita veebi Facebook Messengeris