Facebook testis tasulisi sõnumeid kasutajate vahel, kes üksteist ei tundnud

Facebook teatas uudisest suhtlusvõrgustiku sõnumsüsteemi kohta. Nagu alati, kritiseeriti platvormi monetiseerimise suurendamist Mark Zuckerbergi ettevõtet: Facebook testib tasuliste ja esmatähtsate sõnumite süsteemi, mida saab üksteist tundmatute kasutajate vahel saata.

Facebookis on kaks kausta, kuhu sõnumid salvestatakse: Inbox, kuhu saabub peamine kiri, ja Muu kaust, kuhu rämpspost tuleb, sisu ja sõnumid, mis on vähem asjakohased inimestelt, kellega kasutajal pole kontakti.

Kuid nĂĽĂĽdsest saadakse teistele inimestele sõnumeid saata, isegi kui nad neid ei tunne, ja see on kättesaadav ainult piiratud grupile Ameerika kasutajatest, ning näeb, et nende sõnumid lahkumise asemel jõuavad põhipostkasti. “Muu kausta” juurde. Sõnumite kohaletoimetamise ja esiletõstmise eest tuleb tasuda ĂĽks dollar.

“Saatjate finantskulude kehtestamine võib olla kõige tõhusam viis soovimatute sõnumite ennetamiseks ning asjakohaste ja kasulike sõnumite edastamise hõlbustamiseks,” seisab väljaandes, milles Facebook kirjeldab sõnumsĂĽsteemi uudiseid.

Sotsiaalvõrgustikud katsetavad seda uut süsteemi täiendusena algoritmidele ja sõpruslinkidele, mis filtreerivad praegu asjakohaseid sõnumeid nendest, mida ei avaldata.

Samuti on olemas kaks uut filtreerimissüsteemi, Basic ja Strict, mis vähendavad postkastis olevate sõnumite arvu, et näidata kasutajatele kõige rohkem huvi. Vastuvõtusüsteem on seadistatud nii, et Android-rakendusest saadetud sõnumid jõuaksid ka põhikausta.

Selle nädala alguses kritiseeriti tõsiselt Facebooki teist teenust Instagram – selle privaatsus- ja kasutuspoliitika muutmise eest, mis hõlmab ka rakenduse majanduslikke tulemusi.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi