Facebook töötab kunstliku intelligentsuse abil välja asustustiheduse kaardid

Maailma kõige üksikasjalikuma asustustiheduse kaardi loomiseks pöördus Facebook tehisintellekti poole. Mark Zuckerbergi ettevõte avaldas oma ametlikus ajaveebis, et projekt tegi esimesed sammud 2016. aastal, eesmärgiga kaardistada peaaegu kogu maailma elanikkond.

Protsess, mille Facebook ette võtab, koosneb kõrge eraldusvõimega satelliidipiltide ristumisest iga piirkonna demograafiliste loendusandmetega. Selle ülesande täidavad tehisintellekti algoritmid, mis on võimelised tuvastama kaardil olevaid hooneid kiiremini kui inimesed.

Facebooki sõnul on tema praegused masinõppesüsteemid tõhusamad ja täpsemad kui 2016. aastal kasutatud. Sel ajal kaardistas Ameerika ettevõte 22 riiki ja on nüüd pühendunud suurema osa Aafrika mandri katmisele. Seda tööd tehti koostöös Columbia ülikooli rahvusvahelise maateaduste infovõrgu keskuse teadlastega.

Ametlikus väljaandes ĂĽtles Facebook, et „ranged hinnangud nii kohapeal kui ka suure eraldusvõimega satelliidipiltide abil kinnitavad meie esialgse käivitamise enneolematut täpsust“, lisades, et selle suurepärase tulemuse saavutamiseks on „viimase kahe aasta jooksul tehtud märkimisväärseid parandusi. “.

Facebooki teatel on lähikuudel kaardid saadaval tasuta ja neid saab kasutada humanitaar- või kommertseesmärkidel. Humanitaarvaldkonnas tõstis ettevõte esile selle võimalikku kasutamist katastroofi korral või vaktsineerimiskampaania kontekstis, märkides, et Punane Rist on selleks andmeid kasutanud.

Ärilisest küljest tuletame meelde, et projekt kuulutati välja 2016. aastal eesmärgiga „ühendada lahti ühendatud”, mitte humanitaarsetel eesmärkidel. Selle eesmärk on panna Internet jõudma rohkemate inimesteni ja seega ka Facebooki. Sotsiaalvõrgustike eesmärk on jõuda võimalikult paljude kasutajateni, seega on elanikkonna asukoha kohta täpsete teadmiste saamine selle eesmärgi saavutamiseks oluline panus.