Facebook väidab, et pääseb kasutaja asukohale juurde ilma volituseta

Facebook tunnistab Ameerika Ühendriikide senaatoritele saadetud kirjas, et tal on juurdepääs oma kasutajate asukohtadele ka siis, kui luba pole antud. Dokumendid, mis on saadud veebisaidilt Mägi Sel teisipäeval (17) kirjeldatakse praktikat pärast senaatorite Chistopher Coonsi ja Josh Hawley survet, kes seavad kahtluse alla Mark Zuckerbergi ettevõtte jälgimispoliitika.

LOE: Facebook, Messenger ja WhatsApp on selle kümnendi kõige allalaaditud rakendused

Kirja kohaselt saab Facebook tuvastada kasutaja asukoha muu ettevõtte teenustes jagatud teabe, näiteks videote, siltide või suhtlusvõrgustiku Marketplace reklaamide kaudu. Lisaks võite seadme IP-aadressi abil määrata ebatäpse asukoha.

Ăśks ĂĽhes Facebook lubab kasutaja asukohale juurdepääsu lubamata – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Facebook väidab, et pääseb kasutaja asukohale juurde ilma loata – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Dokumendile kirjutas alla ettevõtte privaatsuse asedirektor Rob Sherman. Tema sõnul kuvavad suhtlusvõrgustikud sageli reklaame kasutaja linna või piirkonna järgi, isegi kui asukohateenused on välja lülitatud.

Teisipäeval kritiseerisid senaatorid Facebooki avaldusi, viidates, et ettevõte teenib raha isikliku teabe põhjal, mida kasutajad sõnaselgelt eitavad. Coonsi sõnul olid ettevõtte jõupingutused “puudulikud ja isegi eksitavad”.

Kirjas ĂĽtles Facebook ka, et kasutaja asukoha “järjepideva ja vastutustundliku” kasutamise tagamiseks lõi meeskond, kes on pĂĽhendatud nende andmete töötlemiseks kasutatava infrastruktuuri haldamisele. Ettevõtte sõnul on oluline suhelda kogutud teabe ja selle ĂĽle, kuidas kasutajad saavad seda kontrollida.

Facebooki andmetel on kasutajatel täielik kontroll rakendustele asukoha pakkumise üle. Lisaks, kuigi reklaamide asjakohasemaks muutmiseks kasutatakse andmeid, pole reklaamijatel sellele teabele juurdepääsu.

Kasutaja asukoha saab kasutaja lisada ka väljaannetele või fotodele, kuid on võimalik takistada rakenduse juurdepääsu telefoni GPS-ile või seadistada see ainult kasutamise ajal.

Facebookil on leht, kus on ĂĽksikasjalikult kirjeldatud sotsiaalse võrgustiku kasutusvõimalusi ja asukohta. Dokumendi kohaselt “kui asukohateenused on selle seadme jaoks keelatud, ei lisa Facebook teie asukohaajalukku uut teavet, isegi kui see on teie poolt lubatud”.

Kuidas kustutada kõik Facebook Messengeri vestlussõnumid

Kuidas kustutada kõik Facebook Messengeri vestlussõnumid