Facebook võib juba märtsis orbiidile panna Interneti-satelliitide tähtkuju

2018. aastal tegi Facebook Ateena projekti maailmale teatavaks, eesmärgiga panna orbiidile satelliitide komplekt, et tagada lairibaühendus maailma madala levialaga piirkondades. Pärast kaks aastat kestnud viivitusi ja tagasilööke näitavad föderaalse kommunikatsioonikomisjoni (FCC) poolt registreeritud dokumendid, et Mark Zuckerbergi juhitav ettevõte saab ühineda SpaceXi ja OneWebiga missioonil viia Internet neljale maailma nurgale.

Tähtkujus esimese satelliidi väljatöötamise ettevõtte PointView advokaatide registreeritud dokumentide järgi valmistub Facebook peatseks käivitamiseks. Arvestused näitavad, et ettevõte taotles litsentsi, et Norras ja Antarktikas oleks rohkem maajaamu, mis suudaksid Ateena satelliidiga suhelda.

Projekti ametlik esialgne viivitus võib olla seotud Prantsuse Arianespace’i raketi Vega probleemidega, mis viib Facebooki satelliidi kosmosesse. Praegu pole Ateena käivitamise kuupäeva osas täielikku kindlust, kuid Arianespace’i pressiesindaja kinnitas rahvusvahelisele ajakirjandusele, et Vega naaseb sel aastal “kosmoselahingutesse” ja see võib õhku tõusta juba märtsis.

Pidage meeles, et Athena projekt on päikese drooni Aquila järglane, mille missiooniks on tuua Internet planeedi kõige kaugematesse piirkondadesse. Drooni neiulend toimus 2016. aastal ja kestis 1 tund 36 minutit. Kuigi see lõpetas projekti riistvaratöö, hoiab Facebook tarkvaraarendusele pühendunud meeskonda.