Facebook võib maksta näotuvastuskostüümideks 35 miljardit dollarit

Alates 2015. aastast on Facebooki ja Illinoisi kohtute vahel toimunud seaduslik lahing kohtuasjas, mille tulemusel võib Mark Zuckerbergi ettevõte maksta näotuvastusandmete kaudu 35 miljardit dollarit eraelu puutumatuse rikkumiste eest. Ja siiani on kõik lahingud sotsiaalvõrgustikes kadunud. Facebooki süüdistatakse privaatsust puudutavate osariigi seaduste rikkumises, mis on seotud saadud biomeetrilise teabega.

Kohtuasjas väidetakse, et Illinoisi elanikud ei andnud Facebookile luba näotuvastuseks esitatud fotode skannimiseks, samuti nagu neile ei öeldud, kui kaua pilte hoiti, kui ettevõte hakkas neid 2011. aastal kaardistama. Trahv oli umbes viisteist tuhat dollarit kasutaja kohta, mis korrutatakse 7-ga miljon inimest annavad väärtuseks 35 miljardit dollarit.

facebook tech “data-title =” tech facebook – Facebook võib maksta näotuvastusega seotud protsessides 35 miljardit dollarit – SAPO Tek> Facebooki tehnik

Augustis palus Facebook enne kohtule sisenemist kolme kohtuniku kolleegiumi ära kuulata ja esitas apellatsiooni põhjendusega, et kasutajad ei kannatanud oma arreteerimise ja näoandmete säilitamise tagajärgi. Kuid Ameerika ringkonnakohtu kohtunik lükkas taotluse tagasi.

Facebooki tööriist kasutab kasutajate näotuvastust, et soovitada sõpru tuvastada mitteseotud fotodel. Kohtunikud süüdistasid sotsiaalvõrgustikke, et ettevõtte tunnustussüsteemi saab kasutada videovalves või isegi lukustatud telefonide bioloogilises avamises.

Facebook kaitses ennast, öeldes, et see oli kasutajate jaoks alati läbipaistev, teavitades kasutajaid näotuvastuse kasutamisest, andes neile täieliku kontrolli, lubades jätkata kaitsetöödega.

Sotsiaalvõrgustik väitis lisaks, et kogutud fotod on salvestatud väljaspool Illinoisi, nii et need ei saa rikkuda osariigi seadusi. Kuid kohtunike arvates “tekkis rikkumine kohe, kui Facebook rakendas fotodele näotuvastustehnoloogiat ja see juhtus siis, kui inimesed fotod ĂĽles laadisid” suhtlusvõrgustikku.