Facebook oli sunnitud hääletamiseks võtma vastu uue privaatsuseeskirja

Facebooki aktsiad kukkusid börsi teisel päeval 13%

Pärast esimest kauplemispäeva Nasdaqi indeksis, kus seanss lõppes peaaegu sama palju kui päeva alguses, naasid Facebooki aktsiad täna tagasi, olles alati alla baasväärtuse, mille emiteerisid ettevõtted, kes esietendusel investeerisid.

Alates esmaspäevase istungjärgu algusest on ettevõtte aktsiad devalveerinud eelmise reede sulgemishinnaga võrreldes 13% 33,6 dollarini, väärtus ulatus umbes tund pärast seansi avanemist.

Ekspertide jaoks näitab trajektoor, et ettevõtte paigutusstrateegia pole kõige õigem, eriti mis puudutab IPOde hinnavõimalusi, mida enamasti parandatakse, kaotades ettevõtte hindamise varu.

Analüütikute sõnul ei toimunud IPO väärtuse langus alla IPO määratud hinna alla kohe, kuna tehinguga seotud pangad seda vältisid.

Facebooki “õhupuuduse” tegevuse selgitamine on ülemaailmne kriis, olukord Kreekas, aga ka selgusetus ettevõtte strateegias ja argumentides aktsionäride sellise investeeringu õigustamiseks.

Kuid ja kuigi hinnad võivad investeerijatele pettumuse valmistada, pole huvi ettevõtte vastu vaibunud ja kauplemise esimesel tunnil on omanikku vahetanud 70 miljonit aktsiat. Möödunud reedel tehti debüütsessioonil 500 miljonit toimingut.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira