Facebooki juhid väidavad, et Apple on "eksklusiivne klubi"

Facebooki juhid väidavad, et Apple on “eksklusiivne klubi”

Nagu paljud teist teavad või võib-olla juba ette kujutasid, on nende kahe suhe Apple See on Facebook mitte kõige vastutulelikum. Lisaks turuerinevustele propageerivad Ameerika hiiglased ka erinevaid töömeetodeid, eriti mis puudutab nende tarbijaandmete privaatsust.

Nii palju, et selle aasta alguses eemaldas Apple Facebookist äritõendid pärast seda, kui plahvatas skandaal, mis hõlmas andmekogumisrakendust ja mida pakuti sotsiaalvõrgustike kasutajatele ilma Apple’i teadmata. Lisaks nuhutasid mõlema ettevõtte juhid kaudselt ĂĽksteist.

Nii juhtus Facebooki uue palgatud globaalsete suhete direktoriga, Nick Clegg, kes otsustas eile Berliinis (Saksamaa) toimunud ĂĽritusel öelda tõtt – nagu teatas Business Insider.

Peegeldades Facebooki reklaamidega rahastatud ärimudelit (see tähendab, et see on tasuta ja kättesaadav kõigile, kellel on Interneti-ĂĽhendus), võrdleb Clegg sotsiaalvõrgustikku teiste tehnoloogiaettevõtetega, kirjeldades Apple’i täielikult, isegi selle nime tsiteerimata.

Facebook on tasuta ja kõigile mõeldud. Mitmed teised suured tehnoloogiaettevõtted teenivad oma raha kallite tellimusriistade või -teenuste või mõnel juhul mõlema rikaste arenenud riikide tarbijatele. Nad on “eksklusiivne klubi”, mis on kättesaadav ainult potentsiaalsetele klientidele, pakkudes võimalusi väärtusliku riistvara ja teenuste ostmiseks.

Juht ei valetanud: tegelikult on Apple ettevõte, mis toodab kindla vaatajaskonna jaoks kalleid seadmeid. Kas selle kõne eesmärk on ka vabastada Facebook vastutusest kasutajate privaatsuse eest? Ikka on küsimusi.

Cleggi positsioon suurendas Apple’i nädal pärast seda, kui Cupertino tegevjuht Tim Cook rääkis Stanfordi ĂĽlikooli lõpetajate tseremoonial, kus ta rĂĽndas sotsiaalmeediaettevõtete loodud „tehasekaost“.

Tundub veidi hull, et keegi peaks seda ütlema, aga kui olete ehitanud kaosevabriku, ei saa te selle eest vastutust kõrvale jätta.

Nagu me ĂĽtlesime, “hea keskkonnapoliitika” huvides ei maini ĂĽkski Apple’i ega Facebooki juht oma kõnes ettevõtte nime, kuid isegi tehnikamaailmas on maailm väike. Saame näha, kas Apple reageerib Facebookile mõnes teises taktis.