Facebooki mälestuskontod saavad austusavaldusi ja uusi funktsioone Sotsiaalmeedia

Facebooki mälestuskontod saavad austusavaldusi ja uusi funktsioone Sotsiaalmeedia

Surnu profiilile pühendatud Facebooki hoiatuskonto võitis teisipäeval nimetu funktsiooni (9). Muudatused hõlmavad uut austusavaldust, paremat kontrolli pärijate kontakti üle ja tehisintellekti suurendamist, et vältida valulike hoiatusprofiilide ilmumist perekonnale ja sõpradele.

"See muudatus põhineb sellel, mida kuuleme erinevate usundite ja kultuuritaustaga inimestelt, aga ka ekspertidelt ja teadlastelt. Täname neid, et nad aitasid meil mõista, kuidas saaksime luua rohkem tööriistu, mis aitaksid inimestel mugavust leida kurbuse ajal ", ütles Facebooki operatsioonide direktor Sheryl Sandberg uusi funktsioone tutvustavas sõnumis.

Uuringu kohaselt on Facebookis 2098. aastal surnud rohkem kui elusaid liikmeid

Facebooki asutaja ilmus postuumselt sotsiaalvõrgustikes novembris. Foto: Reproduo / Business InsiderFacebooki asutaja ilmus postuumselt sotsiaalvõrgustikes novembris. Foto: Reproduo / Business Insider

Facebooki asutaja ilmus postuumselt sotsiaalvõrgustikes novembris. Foto: Reproduo / Business Insider

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Facebooki hinnangul näeb iga kuu hoiatuse profiili rohkem kui 30 miljonit inimest. Hukkunud sõpru mäletada soovivate kasutajate suhtluse laiendamiseks lõi võrk hoiatustena loetletud profiili eraldi juhendisse uue austusavalduse.

Idee on hoida ajaskaala inimese algse postitusega ja samal ajal võõrustada ka perede ja sõprade austusalaseid sõnumeid. Sisu tüübi eraldamisel on kergem pääseda sõnumile, mida soovite näha. "See võimaldab inimestel näha, mis tüüpi postitused on nende leinaprotsessis kõige kasulikumad," selgitas Sandberg.

Seo uus austusavaldus hoiatusprofiilile Facebookis Foto: Divulgao / FacebookSeo uus austusavaldus hoiatusprofiilile Facebookis Foto: Divulgao / Facebook

Seo uus austusavaldus hoiatusprofiilile Facebookis Foto: Divulgao / Facebook

Kontaktide pärimiseks lisage juhtnupud

Alates 2015. aastast on Facebooki ülesanne valida pärija kontakt, see tähendab usaldusväärne profiil, mis surma korral vastutab teie konto eest. Selle uue värskenduse kaudu saab pärija kontakt modelleerida uue austusavalduse postitusi, muuta sildiseadeid ja muuta, kes saavad postitusi postitada ja neid vaadata. Uue juhtelemendi abil saab pärija kontakt profiili värskendada ja katta hoiatuse konto fotod ning kleepida postituse profiili ülaossa. Viimast funktsiooni saab kasutada näiteks matmise ja matmise kohta teabe saamiseks.

Pärija kontaktnimed ei ole alaealiste jaoks saadaval. Uus mälestusprofiili poliitika lubab nüüd aga alla 18-aastaste laste kaotanud vanematel taotleda profiilihaldust kontaktpärijatena.

Valige pärija kontakt Facebookis Foto: Reproduo / Gabrielle LancellottiValige pärija kontakt Facebookis Foto: Reproduo / Gabrielle Lancellotti

Valige pärija kontakt Facebookis Foto: Reproduo / Gabrielle Lancellotti

Suurenenud tehisintellekt

Lisaks mälestuskontode tugiriistade laiendamisele muretseb Facebook ka valulike kogemuste minimeerimise kaudu sotsiaalvõrgustikes kellegi jaoks, kes on just kaotanud lähedase. Selleks on sotsiaalvõrgustikud loonud tehisintellekti mehhanismid, nii et kui konto registreeritakse hoiatuseks, lakkab see automaatselt ebamugaval viisil ilmumast. Seega ei ilmu hoiatusprofiil enam soovitustena näiteks sündmuste külastajatele ega sünnipäeva meeldetuletustele.

Lisaks saavad nüüd ainult lähedased sõbrad ja pereliikmed kontolt hoiatust taotleda. Facebook väidab, et see töötab selle mehhanismi kiiremaks ja tõhusamaks muutmiseks ning selleks, et võrk aitaks leinafaasis ega teeks seda valusamaks.

Kuidas korraga Facebookist palju fotosid kustutada

Kuidas korraga Facebookist palju fotosid kustutada