Facebooki moderaatorid: “hirmutava” efektiga amet mitte ainult Ameerika Ăśhendriikides

Vana moderaator hoiatas, et seda tĂĽĂĽpi töö panustas millegi “eksperimentaalse” peale, sest see oli täiesti uus, samas kui teiste koostööpartnerite arvates oli oluline luua meeskondi kasutajate kaitsmise eesmärgil. “Kuid minu arvates on oluline selle teose ĂĽle arutelu avada,” lisas ta, meenutades, et moderaatorite lugude jagamine on oluline, sest inimesed teavad sellest tööst nii vähe.

Üks Facebooki töötaja kuulis isegi kolleegist, kes soovis taserit osta, sest ta hakkas inimesi kartma, öeldes, et on mures näiteks öösel jalutamise pärast.

“Võib-olla mõjutab vihakõne, millega peame iga päev kokku puutuma, meie poliitilist visiooni.”

Aasta alguses paljastas The Verge artikkel, mille nimi oli „Traumapõrand”, Ameerika Facebooki moderaatorite „salajane elu”. Sarnaselt Berliini kolleegidega väidavad ameeriklased, et “vandenõudevideod ja meemid, mida nad iga päev vaatavad, viivad nad järk-järgult erisuguse vaate omaksvõtmiseni” ja et endine moderaator “magab nĂĽĂĽd relvaga tema kõrval” pärast traumeerimist. torkavate videotega.

Teised tegelevad eneseraviprobleemidega. Nii nagu Arizona moderaatorid panustavad narkootikumidele ja alkoholile, teevad seda ka Saksamaa. “Ma näen ettevõttes palju ravimeid,” ĂĽtles ĂĽks moderaator.

Aga kui moderaator Facebookilt abi palub?

Ja abi paludes kurtsid nii moderaatorid USA-s kui ka Saksamaal Facebooki puuduvat tuge, mis mõnel juhul soovitas töötajatel paluda abi psühholoogidelt. Ühe töötaja jaoks on lahendus lihtne: värvake rohkem inimesi.

Isegi siis näib, et The Verge’i uudised on mõned muudatused toonud. Berliini moderaatorid ĂĽtlesid ajalehele, et pärast artikli avaldamist pidid nad modereerima 500 sisu, kui varem oli see arv 1000. Isegi nii tähendab see 1 sisu minutis.

Kuid Facebook on reageerinud, iseloomustades töötajate tööd kogukonna turvalisuse tagamisel “elutähtsana” ja seetõttu väidab ta, et nende heaolu tagamine on asi, mida nad võtavad väga tõsiselt.

“Sisu modereerimine on uus ja väljakutseid pakkuv tööstus, seega õpime ja otsime alati võimalusi selle haldamise parandamiseks”.

Vastates konkreetsele väitele, et moderaator kogub vägivaldset sisu, selgitas Facebook, et Berliinis, nagu ka teistes keskustes, on ka moderaatorite kasutatavaid tööriistu kohandatud tagamaks, et inimesed ei saaks midagi päästa. emakas “. “Igasugused ettepanekud, mis lubaksid meie sisumoderaatoritel salvestada muudetud sisu” erakogusse “, on valed”, kinnitab ta.