Facebooki moderaatorid: “hirmutava” efektiga amet mitte ainult Ameerika Ühendriikides

Vana moderaator hoiatas, et seda tĂŒĂŒpi töö panustas millegi “eksperimentaalse” peale, sest see oli tĂ€iesti uus, samas kui teiste koostööpartnerite arvates oli oluline luua meeskondi kasutajate kaitsmise eesmĂ€rgil. “Kuid minu arvates on oluline selle teose ĂŒle arutelu avada,” lisas ta, meenutades, et moderaatorite lugude jagamine on oluline, sest inimesed teavad sellest tööst nii vĂ€he.

Üks Facebooki töötaja kuulis isegi kolleegist, kes soovis taserit osta, sest ta hakkas inimesi kartma, öeldes, et on mures nĂ€iteks öösel jalutamise pĂ€rast.

“VĂ”ib-olla mĂ”jutab vihakĂ”ne, millega peame iga pĂ€ev kokku puutuma, meie poliitilist visiooni.”

Aasta alguses paljastas The Verge artikkel, mille nimi oli „TraumapĂ”rand”, Ameerika Facebooki moderaatorite „salajane elu”. Sarnaselt Berliini kolleegidega vĂ€idavad ameeriklased, et “vandenĂ”udevideod ja meemid, mida nad iga pĂ€ev vaatavad, viivad nad jĂ€rk-jĂ€rgult erisuguse vaate omaksvĂ”tmiseni” ja et endine moderaator “magab nĂŒĂŒd relvaga tema kĂ”rval” pĂ€rast traumeerimist. torkavate videotega.

Teised tegelevad eneseraviprobleemidega. Nii nagu Arizona moderaatorid panustavad narkootikumidele ja alkoholile, teevad seda ka Saksamaa. “Ma nĂ€en ettevĂ”ttes palju ravimeid,” ĂŒtles ĂŒks moderaator.

Aga kui moderaator Facebookilt abi palub?

Ja abi paludes kurtsid nii moderaatorid USA-s kui ka Saksamaal Facebooki puuduvat tuge, mis mĂ”nel juhul soovitas töötajatel paluda abi psĂŒhholoogidelt. Ühe töötaja jaoks on lahendus lihtne: vĂ€rvake rohkem inimesi.

Isegi siis nĂ€ib, et The Verge’i uudised on mĂ”ned muudatused toonud. Berliini moderaatorid ĂŒtlesid ajalehele, et pĂ€rast artikli avaldamist pidid nad modereerima 500 sisu, kui varem oli see arv 1000. Isegi nii tĂ€hendab see 1 sisu minutis.

Kuid Facebook on reageerinud, iseloomustades töötajate tööd kogukonna turvalisuse tagamisel “elutĂ€htsana” ja seetĂ”ttu vĂ€idab ta, et nende heaolu tagamine on asi, mida nad vĂ”tavad vĂ€ga tĂ”siselt.

“Sisu modereerimine on uus ja vĂ€ljakutseid pakkuv tööstus, seega Ă”pime ja otsime alati vĂ”imalusi selle haldamise parandamiseks”.

Vastates konkreetsele vĂ€itele, et moderaator kogub vĂ€givaldset sisu, selgitas Facebook, et Berliinis, nagu ka teistes keskustes, on ka moderaatorite kasutatavaid tööriistu kohandatud tagamaks, et inimesed ei saaks midagi pÀÀsta. emakas “. “Igasugused ettepanekud, mis lubaksid meie sisumoderaatoritel salvestada muudetud sisu” erakogusse “, on valed”, kinnitab ta.