Facebooki on süüdistatud videokülastuse mõõdikute suurendamises ja reklaamijate petmises

Facebooki on süüdistatud videokülastuse mõõdikute suurendamises ja reklaamijate petmises

Aastal 2015 suurendab Facebook mõõdikuid, mis on seotud ajaga, mida kasutajad veedavad platvormil veebivideote vaatamisel, pannes seeläbi reklaami investeerivad ettevõtted petma. Kõik ekslikult, kuid suhtlusvõrgustik teatas avalikkusele alles 2016. aastal, et see on fikseeritud, mille tulemuseks oli kohtuasi, milles süüdistati platvormi oma klientidele valetamises, jätkas Bloomberg.

Veebiturundusagentuur Crowd Siren süüdistas Mark Zuckerbergi ettevõtet pettuses, viidates sotsiaalse võrgustiku teadmistele selles küsimuses alates 2015. aasta algusest, kasutades olukorda ära järgmisel aastal. Hagi esitati agentuuri tekitatud kahjude hüvitamiseks Californias Oaklandi föderaalkohtule.

Facebooki esindajad on hagile reageerinud, öeldes, et väited asja peitmisest partnerite eest on valed. “Teatasime veast oma klientidele, kui selle leidsime, ja uuendasime juhtunu selgitamiseks oma abikeskust,” ĂĽtles ta. Kohtuasjas öeldakse, et Facebook ei fikseeri tõusvaid mõõdikuid ja valib avalike suhete kampaania, et valedelt tegudelt kõrvale juhtida, ĂĽtles Crowd Siren.

Ettevõte väidab, et kui Facebook parandab oma arvutused kohe, näevad investorid kohe järsku vaatajate arvu langust ja lõpetavad seetõttu nii paljude videoreklaamide ostmise sotsiaalvõrgustikust.