contador gratis Saltar al contenido

Facebooki rakenduskeskus debüteeris 600 rakendusega

Facebooki rakenduskeskus debüteeris 600 rakendusega

Pärast mais toimunud esitlust, mille käivitamine on kavandatud järgmiste nädalate jaoks, saab Facebooki poe rakendus täna kõigile sotsiaalvõrgustike kasutajatele kättesaadavaks.

Rakenduskeskus on platvormi nimi, mille on loonud maailma suurim suhtlusvõrgustik, et saada kokku ja aidata leida teenusega integreeruvaid mobiilirakendusi – nii neid, mis “postitavad” seinale, kui ka neid, mis on mõeldud kasutamiseks kolmandate osapoolte veebisaitidel, kuid tuginevad Facebooki kontoga autentimisele.

Juurdepääsu saab täielikult teha veebiversiooni kaudu, aga ka veebisaidi mobiiliversiooni ning Androidi ja iOS-i rakenduste kaudu.

Sündmuskohale sisenemine toimub koos 600 rakendusega portfelliga, mida soovitatakse külastajatele nii selle põhjal, mida nende “sõbrad” sotsiaalvõrgustikus kasutavad, kui ka kasutajate antud hindete järgi.

Platvorm ei pretendeeri praegu tegelikule rakenduste poodile, vaid on omamoodi lahenduste koondaja. Sõltuvalt kasutaja käes olevast seadmest ja valitud rakendusest edastatakse see Androidi või iOS-i mobiilseadmetele suunatud juhtudel allalaaditavasse poodi – Google Play või App Store’i, kuid pidage meeles, et App Centeril on ka veebirakendus.

Uuenduse esitamise ajal edastatud teabe kohaselt on eesmärk muuta see rakenduse poeks selle termini õiges tähenduses, konkureerides näiteks Google’i, Apple’i või Amazoni praegu hooldatavate poodidega. Facebooki allikate sõnul polnud see siiski ettevõtte eesmärk.

“Tegelikult on see vastupidi. Rakenduskeskus juhib sotsiaalsete rakenduste kasvu olenemata sellest, kas see põhineb iOS-il, Androidil, veebis või Facebookil, ”ütles Teccaga rääkinud ettevõtte pressiesindaja. Ainuüksi mais vastutas Facebook Apple’i AppStore’i 83 miljoni külastuse eest, kirjutas sama allikas.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes