Facebook salvestab 1,5 miljoni volitamata kasutaja e-kirju; aru saama | Sotsiaalmeedia

Facebooki rikkumised paljastavad 540 miljonit interaktsiooni ja 22 000 parooli Sotsiaalmeedia

Facebooki uus andmete leke paljastab 540 miljonit interaktsiooni ning 22 000 parooli ja sisselogimist Interneti serverites. Sellist teavet nagu nimed, meeldimised ja kommentaarid ning muud kasutajate tegevused sotsiaalsetes võrgustikes jäetakse kaitsmata. Interaktsioonide kaitse ebaõnnestumise põhjus on küberturvalisusele spetsialiseerunud ettevõtte UpGuard ekspertide sõnul Mehhiko Cultura Coletiva välja töötatud tarkvaras. Paroolide osas leitakse, et kogumise eest vastutab rakendus At the Pool, kuid see rakendus pole enam Mark Zuckerbergi platvormil, Facebooki tegevjuht.

Rikkumise raskus on suurem paroolide puhul, mida kuvatakse tekstivormingus veebis ilma igasuguse kaitseta. Ehkki interaktsioonid näitavad suuremat privaatsuse rikkumist, pakuvad paroolid kolmandate osapoolte juurdepääsu kasutajakontodele. See võimaldab isikliku profiiliteabe alusel vargusi ja muid kuritegusid teha. Erinevalt varasematest juhtumitest ei saa Facebooki otseselt halvas sisuhalduses süüdistada, vaid Kollektiivse kultuuri ja At the Pool Services arendajaid.

WhatsApp probleemidega ja integreerimine Facebookiga on märtsis kõige huvitavam

1/2 paroolidest ja interaktsioonidest, näiteks kommentaaridest, meeldimistest ja isegi nimedest kuvatakse fotoserveris: Melissa Cruz / TechTudo

Paroolid ja interaktsioonid, näiteks kommentaarid, meeldimised ja isegi nimed kuvatakse fotoserveris: Melissa Cruz / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Uued episoodid näitavad aga, et Facebookil on vähe kontroll oma kasutajate kirjete üle. Bloombergi portaalile vastates selgitas sotsiaalvõrgustik, et selle juhised takistasid avalike serverite ja andmebaaside kasutamist teabe salvestamiseks. Samuti teatas Facebook, et see tegi otsest koostööd Amazon Web Services'iga, üksusega, mis rendib sisu eemaldamiseks avatud servereid. Tahtsid TechTudo, kordas platvorm avaldust ja ütles, et on "pühendunud jätkama koostööd arendajatega inimeste andmete kaitsmiseks".

UpGuard väitis, et esimene vastus probleemi eest vastutavate isikutega tehti 10. jaanuaril, kuid Bloombergi veebisait teatas, et andmed avalikustati kolmapäeval (3) pärast seda, kui sõiduk taotles sotsiaalsete võrgustike kaudu ametliku asukoha kindlaksmääramist. Varem, 23. jaanuaril teatati virtuaalsetest turvateenustest Amazon Web Servicesist. Märkus. Kui UpGuard hoiatuse saadab, peaks basseini ääres olev server serverist kaduma.

2 / 2Episdio näitab, et Facebookil on arendaja andmete kasutamise üle vähe kontrolli Foto: Luciana Maline / TechTudo

Episdio juhib tähelepanu sellele, et Facebookil on fotode arendaja: Luciana Maline / TechTudo andmete kasutamise üle vähe kontrolli

Tasub meeles pidada, et see pole esimene kord, kui mõni sotsiaalvõrgustik on turvarütmides osalenud. Märtsis 2018 ilmus avalikkusele Cambridge Analytica skandaal, kus operatsioonist lekkis umbes 50 miljonit kontot, mida kasutati kampaanias, mis viis Donald Trumpi võiduni Ameerika Ühendriikide presidendivalimistel 2016. aastal. Teine juhtum, eelmise aasta oktoobris, puudutas sama arvu kontosid. , kuid seekord seetõttu, et häkkerite poolt ära kasutatud valiku "vaata kuidas" vahel oli tühimik.

Interneti-rakenduste ja -teenuste privaatsuse kaitsmise meetod on krüptimine otsast lõpuni: aritmeetiline protsess krüpteerib märgistiku ja takistab kolmandatel osapooltel sisu koputamast. Rakendatud maailmas kõige populaarsemale WhatsApp-i rakendusele, on turvasüsteem üks lubadusi integreerida messenger Facebooki ja Instagramiga, mida kõik kontrollib Zuckerberg.

Mis on teie lemmik sotsiaalne võrgustik? Kommenteerige TechTudo foorumit.

Kuidas ĂĽhendada Instagram Facebookist lahti

Kuidas ĂĽhendada Instagram Facebookist lahti