Facebooki viga paljastab, kuidas fotosid seletatakse tehisintellektiga

Kolmapäeval Facebooki tabanud ebastabiilsus (3) paljastas Facebooki „saladuse“: kuidas sotsiaalsed võrgustikud tuvastavad tehisintellekti abil kasutajate fotosid.

Voo fotosid mõjutav viga põhjustab masina loodud kirjelduste kuvamise ekraanil.

“Pildid võivad sisaldada ĂĽhte või mitut inimest ja teksti,” öeldi ĂĽhe fännilehel avaldatud postituse kirjelduses TechTudo.

See käitumine laieneb ka Instagrami postitustele, kus on olnud vigu alates kolmapäeva hommikust.

Kui kasutaja fotol ilmneb tõrge, on näotuvastussüsteemide kasutamist paljastades võimalik näha, millal suhtlusvõrgustik on tuvastanud, kes ta on.

Kui tehisintellekt tuvastab näo õigesti, võib fotokirjeldus sisaldada inimese nime, isegi kui seda pole käsitsi märgistatud.

WhatsAppil on ebastabiilsus ega laadita alla heli ega laadita alla pilte

Ăśks kahest puudusest Facebook näitab, kuidas võrk tuvastab tehisintellekti kaudu kasutajate fotodel olevad pildid – Foto: Reproduction / TechTudo

Facebooki ebaõnnestumine näitab, kuidas võrk tuvastab tehisintellekti kaudu kasutajate fotodel olevad pildid – Foto: Reproduction / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Muudel juhtudel kogunud Verge, Näete, kuidas arukas tehnoloogia koosneb fotodest, millel on lilled, hooned ja maastikud üldiselt.

Mõnel juhul võib kasutaja profiilifotoga esineda üleslaadimise ebaõnnestumisi, mille tõttu Facebook näitab, kuidas tehisintellekt tuvastab inimese näo.

Selles olukorras ilmub teave habeme, prillide, kellaaja ja isegi foto stiili kohta – kas see on tehtud näiteks lähedalt või kaugelt.

2-st 2-st Facebookist saab tuvastada naeratavaid, istuvaid või seisvaid inimesi, aga ka taimi ja loomi – Foto: Reproduction / TechTudo

Facebook suudab tuvastada naeratavad, istuvad või seisvad inimesed, samuti taimed ja loomad – Foto: Reproduction / TechTudo

Soovib TechTudo, Instagram pole viga kommenteerinud.

Facebook tunnistab sotsiaalvõrgustikus esinevate vigade kogumit ja ütleb, et töötab nende lahendamiseks.

“Me teame, et mõnel inimesel ja ettevõttel on probleeme meie rakendusse piltide, videote ja muude failide ĂĽleslaadimise või ĂĽleslaadimisega.

Me töötame selle nimel, et olukorda võimalikult kiiresti normaliseerida, ”ütles ettevõte.

Suhtlusvõrgu pildi viga jääb aktiivseks kuni artikli lõpuni.

WhatsAppi kohta, mis samuti oli kahjustatud, on endiselt kasutajate teateid, et fotosid ja heli ei saa saata.

WhatsApp ei lae alla pilte ja videoid? Vaadake, kuidas seda lahendada, TechTudo foorumist

Kuidas kustutada Facebookis korraga mitu fotot

Kuidas kustutada Facebookis korraga mitu fotot