FBI-l on õnnestunud avada vähemalt ĂĽks Pensacola terroristidest iPhone’idest [atualizado: Apple responde]

Viimati rääkisime siin iPhone’i juhtumitest Pensacola terroristid, mis tappis eelmise aasta lõpus Floridas (Ameerika Ăśhendriigid) lennukibaasis kolm inimest FBI pole uurimises ikka veel palju edasi arenenud: agentuuri sõnul ei kumbki kahest iPhone’ist (ĂĽks 5 see on 7), mis kuulub snaiprile, on lukustamata.

NĂĽĂĽd, rohkem kui kolm kuud hiljem, on olukord muutunud: kuuletuge CNN, Ă•nnestus FBI ametnikel pääseda vähemalt ĂĽhele iPhone’ile Mohammed Saeed Al-Shamrani, rĂĽnnaku eest vastutav isik (kelle politsei tappis kuriteopaigal).

Veelgi enam: nutitelefoni sisu analüüsides kinnitas agentuur, et Al-Shamrani oli juhtidega suhelnud Al Qaeda. Terroriorganisatsioon on võtnud vastutuse Pensacola rünnakute eest, kuid FBI leitud kontaktid olid esimesed konkreetsed tõendid Al-Qaeda seotusest rünnakutega.

See tugevdab omamoodi FBI narratiivi, mille Apple peab looma tagauks (st värav) iOS-is riikliku julgeoleku kĂĽsimustes – mida Apple on alati eitanud, väites, et seda „pole olemas tagauks ainult heade inimeste jaoks ”ja et kurjad sissetungijad saaksid seda tĂĽĂĽpi kuritegu ära kasutada. Apple annab seevastu kõik Al-Shamrani konto andmed iCloudis, nagu see juhtub alati juriidilistes kĂĽsimustes.

Pole teada, kuidas agentuuril õnnestus juurdepääs Al-Shamrani iPhone’ile, kuid panused on ĂĽhel digitaalsel lukustusest vabastaval ettevõttel, näiteks Cellebrite või Grayshift. Ja nagu alati, kasutab FBI uurimise edusamme Apple’i torkimiseks: agentuuri direktor, Christopher A. Wray, rõhutas ta – selge kriitika toonis -, et protsess “tegelikult ei saanud Apple’ilt abi”.

Fakt on nüüd see, et selle silla all voolab endiselt palju vett. Ootame stseene järgmistes peatükkides.

Cult of Maci kaudu

Uuenda 18. mai 2020 kell 17.05

Apple oli kiire säde ja, nagu Mark Gurman teatab, on FBI kriitikale reageerinud pressiteadetes. Allpool tõlgime märkmeid:

USA relvajõudude liikmetele suunatud terrorirĂĽnnak Floridas Pensacola õhujõudude baasis on laastav ja õudne tegu. Apple täitis FBI esimese teabetaotluse vaid mõni tund pärast rĂĽnnakuid 12.06.2019 ning on kogu uurimise vältel jätkanud juriidiliste isikute toetamist. Oleme edastanud kogu meie käsutuses oleva teabe, sealhulgas iCloudi varukoopiad, kontoteabe ja mitme konto tehinguandmed ning pakkunud sellest ajast alates FBI kontoritele Jacksonville’is, Pensacolas ja New Yorgis pidevat tehnilist ja uurimistuge.

Nendel ja tuhandetel muudel juhtumitel jätkame ööpäevaringset koostööd FBI ja teiste asutustega, mis tagavad Ameerika Ühendriikide turvalisuse ja kurjategijate kohtu ette toomise. Ettevõttena, mis tunneb uhkust ameeriklaste üle, kaalume meie vastutusalasse kuuluva juriidilise isiku olulise töö toetamist. Meie ettevõtte kohta tehtud valeväited on ettekääne krüpteerimise ja muude turvameetmete nõrgendamiseks, mis kaitsevad miljoneid kasutajaid ja meie riiklikku julgeolekut.

Just seetõttu, et võtame oma kohustusi riigi julgeoleku eest nii tõsiselt, et ei usu a tagauks – midagi, mis jätab kõik meie seadmed avatuks mitte ainult headele kodanikele, vaid ka kurjategijatele, kes ohustavad meie turvalisust ja klientide andmete kaitset. Seal ei ole tagauks lihtsalt heade poiste jaoks ja ameeriklased ei tohiks valida nõrgema krĂĽptimise või tõhusa uurimise vahel.

Kasutajad usaldavad Apple’i oma andmete turvalises hoidmises ja ĂĽks viis, kuidas me seda teeme, on meie seadmetes ja serverites tugeva krĂĽptimise kasutamine. MĂĽĂĽme kõikjal samu iPhone’e, me ei salvesta kasutaja paroole ja meil pole võimalust koodiga kaitstud seadmeid avada. Meie Andmekeskus, rakendame tugevat riist- ja tarkvarakaitset, et hoida andmeid turvaliselt ja tagada, et neid pole tagauksed meie sĂĽsteemi jaoks. Kõik need tavad kehtivad võrdselt meie tegevusele kõigis maailma riikides.

Nüri, eks? Jäta oma arvamus allpool.