FCT-l on 1,8 miljonit eurot 66 projekti COVID-19 vastu võitlemiseks

Märtsis käivitas Teaduse ja Tehnoloogia Fond (FCT) programmi NHSi vajadustele vastavate teadus- ja arendustegevuse projektide toetamiseks. Nüüd on teada, et RESEARCH 4 COVID-19 rahastab 66 teadus- ja arendustegevuse projekti, mille väärtus on umbes 1,7 miljonit eurot.

Teadus-, tehnoloogia- ja kõrgharidusministeerium selgitas avalduses, et laekus 302 avaldust, millest 284 laekus hindamiseks. Hindamiskomisjon tegi lõpuks ettepaneku rahastada 66 projekti, peamiselt diagnoosi valdkonnas.

24 projekti, 36% kogu projektist, eesmärk on aidata kaasa COVID-19 diagnoosimise parandamisele, samal ajal kui 14 algatust on suunatud ennetamisele, mis vastab 21% -le. Kliiniliste ja epidemioloogiliste uuringute alla kuuluvad projektid hõlmasid kolme parimat, mis võrdus 17% -ga, sama protsent uurimist teistes piirkonnakategooriates. Lõpuks toetab programm ka kuut projekti teraapia valdkonnas. Kõik nad lubavad järgmise kolme kuu jooksul tulemusi anda.

Ministeeriumi avaldatud projektide loendis on sellised organisatsioonid nagu Porto polütehniline instituut, Universidade Nova de Lisboa meditsiiniteaduste kool ja riiklik tervishoiuinstituut Dr. Ricardo Jorge. Kui iga projekti rahastamislimiit on 30 000 eurot, toetab kogu FCT oma eelarve kaudu riiklikust fondist umbes 1,8 eurot. Võttes arvesse olukorra arengut ja ebakindlat konteksti, milles elame, ennustatakse, et sellel konkreetsel ja erakorralisel toetusel on ettepanekute esitamiseks kaks perioodi. Teine etapp kuulutatakse välja lähipäevil, kinnitades ministeeriumile.