Fedora ei takista varalise tarkvara kuvamist GNOME tarkvara bänneril

Fedora Workstationi arendusmeeskond sai teateid selle kohta, et GNOME Software annab bännerite kujul soovitusi varalise tarkvara jaoks, kui probleemaruande autori sõnul peaks ta selliseid ettepanekuid tegema ainult tasuta tarkvara osas.

Mis puudutab tarkvara litsentsimist, siis usun, et Linuxi maailmas on kolme tüüpi kasutajaid. On neid, kes kaitsevad vabatarkvara, neid, kes kaitsevad varalist tarkvara, ja lõpuks neid, kes ei hooli ega tea isegi, mis on tarkvaralitsents.

Kui olete üks nendest inimestest, kes pole selles litsentsis kindel, on väga oluline, et loeksite edasi see artikkel teemal, nii et nad saaksid siin teatatud sisu paremini ära kasutada.

Allolev video on samuti hea valik, et saaksite paremini mõista tasuta ja avatud lähtekoodiga tarkvara erinevust.

Nüüd, kui kõik on tarkvarast ja selle litsentsist teavitatud, vaatame fakte.

Mõni päev tagasiprobleemiaruanne”Soovitab Fedora Workstationi arendajatel muuta seda, kuidas GNOME tarkvara poes litsentsitud tarkvara kuvab ja sellega töötab. Kontrollige allpool (tasuta tõlkena) väljavõte probleemiaruandest, kus soovitatakse muudatusi:

Minu arvates vajame mingit filtrit. Isegi juhtudel, kui kasutaja on selle aktiveerinud Flathubvõi muud varalise tarkvara sisaldavad kolmandate isikute hoidlad, ei tähenda see, et see kasutaja kavatseb aktiveerida varalise tarkvara soovitusi (kas bännerite või otsingute kaudu). Ma arvan, et kogu patenteeritud litsentsitarkvara tuleks GNOME tarkvara liideses kuvada eraldi kategoorias. Mitte selleks, et kasutajatel oleks keeruline varalise tarkvara kasutamist muuta, vaid teha selgeks, et nad otsustasid selle kasutamise teadlikult.

banner-do-spotify-na-gnome-tarkvara

Nagu ülaltoodud probleemiprotokolli sisus märgitud, on oluline teha selgeks, et hoidlasse pole lisatud ühtegi tarkvara, mis on Fedora tööjaamas vaikimisi lubatud. Omandirakendustele juurdepääsuks GNOME Selles jaotuses oleva tarkvara jaoks on vajalik, et kasutaja aktiveeriks seda tüüpi tarkvara sisaldava hoidla käsitsi. See tähendab, et kui kasutaja pole ühtegi varalist tarkvara sisaldavat hoidlat aktiveerinud, ei kuvata ühtegi neist rakenduste poe bänneril.

Samuti on soovitatav, et Fedora töötaks välja oma filtri, mis valib, milline tarkvara võib GNOME tarkvara bänneril ilmuda või mitte, vältides seega varalise tarkvara reklaamimist, isegi kui süsteemis on lubatud kolmandate osapoolte hoidlad.

See “probleem”, ĂĽtlevad tsitaadid, kuna paljud kasutajad seda ei arvesta, ei ole ka rike, mis ei piirdu ainult Fedoraga. Omanditarkvara võidakse kuvada GNOME tarkvara ribal mis tahes muus levitamises, millel on tarkvara sisaldav lubatud hoidla.

Lõpuks arendusmeeskond edasi Fedora tööjaam seda loetakse kehtivaks, mida probleemi autor praegu esitab mingeid toiminguid ei tehta käitumise muutmiseks GNOME tarkvara subjekti suhtes.

Mul, Jedielsonil, pole midagi varalise tarkvara vastu, ma isegi kasutan mõnda, kuid nõustun mõttega takistada sellise tarkvara kuvamist rakenduste poodides bänneritena. Omanditarkvara kuulub enamjaolt suurtele ettevõtetele, kes on väga võimelised nende kohta häid andmeid avaldama. Teisest kĂĽljest on olemas palju väga hea kvaliteediga tasuta tarkvara, mille on välja töötanud “tavalised inimesed”, kes ei teeni tarkvara ega sellega seotud teenuste kaudu raha ja vajavad rohkem bännerite pakutavat nähtavust. Arvestades, et see on minu isiklik arvamus ja mitte kogu Diolinuxi kohta.

Nüüd tahan teada teie arvamust selles küsimuses. Kas teie kujunduses on need bännerid ainult tasuta tarkvara jaoks või on parem sellega edasi minna ja kogu tarkvara saab neile kuvada? Jagage oma mõtteid kommentaarides! ?

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Ole osa meie kogukonnast aadressil Diolinux Plus!

See on kõik, kõik! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.