contador gratis Saltar al contenido

Fedora Workstation 32 vabastati! Vaadake, mis on uut ja kuidas värskendada

Fedora Workstation 32 vabastati!  Vaadake, mis on uut ja kuidas värskendada

Ootused Fedora Workstation 32 lõpliku versiooni väljaandmise kohta on viimastel päevadel olnud kõrged, pärast seda, kui Red Hati arendatav süsteem lükati selle avaldamiskuupäevale. Esialgne plaan oli “sinise mütsi süsteemi” käivitamine eelmisel teisipäeval (21), kuid tagasilöökide tõttu lükati turule toomine edasi tänasesse päeva (28.4.2020).

Kui süsteemi uus stabiilne versioon on lõpuks saadaval, valmistuvad paljud versiooni 31 kasutavad inimesed juba uuele versioonile üle minema ja kasutavad ära kõiki funktsioone, mida Fedora Workstationi uus versioon pakub. Kaasa arvatud hübriidsete märkmike täiustused olemas GNOME 3.36-s, Veini Mono versioon 6.6 mis peaks parandama ühilduvust muu hulgas Wine’i kaudu töötava .NET Frameworki kasutavate rakendustega muud uudised.

Kõigil kasutajatel pole siiski tahtmist ega aega puhta süsteemi installimiseks.

Selle olukorra inimeste mõtlemiseks toome teile selle täieliku õpetuse, õpetades, kuidas värskendada oma Fedora Workstation 31 hiljuti välja antud versioonile 32, ilma et peaksite oma süsteemi vormindama.

Nõuded Fedora tööjaama 31 kuni 32 täiendamisele

Enne protseduuri alustamist veenduge, et teie süsteemis installitud sektsioonil (“/” partitsioon) oleks vähemalt 25 GB vaba ruumi ja teil oleks Interneti-ühendus.

Peate kõik kustutama COPRi hoidla, desinstallige tarkvara tarkvarast ja keelake kõik kasutatavad GNOME Shelli laiendused. COPR-hoidlat ja GNOME-laiendusi saab pärast protseduuri lõppu uuesti lubada ja testida.

Kui kõik läheb ootuspäraselt, ei lähe ükski isiklik fail kaduma, teisalduma ega muutuma. Siiski on oluline teha selgeks, et ükski tarkvara pole tõrkekindel. Sel põhjusel soovitame teil teha varukoopia kõigist andmetest, mida peate piisavalt oluliseks, nii et te ei riskiks protseduuri ajal eemalt kaduda.

Kõik teie süsteemi installitud rakenduste eelistused ja ühilduvad kohandused tuleks säilitada pärast täiendamise lõppu.

Tähtis hoiatus: Vanemat versiooni, näiteks Fedora Workstation 29 või 30, pole võimalik otse Fedora 32-le uuendada.

Fedora tööjaama versiooni värskendamine

Selle protseduuri läbiviimiseks tuleb kasutada terminali, peate vaid kopeerima ja kleepima kuvatava käsu.

See on lihtne ja juurdepääsetav protseduur kõigi teadmistetasemete kasutajatele, kuid nõuab tähelepanu, seega leidke aega selles juhendis toodud sammude järgimiseks.

Kõigepealt veenduge, et teie süsteem oleks täielikult värskendatudUuendused”GNOME tarkvarast või käivitades terminalis alloleva käsu.

sudo dnf upgrade --refresh
tab-update-of-gnome-software-in fedora

Taaskäivitage süsteem.

Järgmise käsu kaudu installime pistikprogrammi, mis aitab meil seda protseduuri automatiseerida.

sudo dnf install dnf-plugin-system-upgrade

Järgmine samm on uuendatud Fedora 32 allalaadimine otse projektiserverist. Värskendus on umbes 1,5 GB ja allalaadimise lõpuleviimise aeg sõltub teie ühenduse kiirusest.

sudo dnf system-upgrade download --releasever=32

Enne allalaadimise algust kuvatakse järgmine teade:

“Before you continue ensure that your system is fully upgraded by running "dnf --refresh upgrade". Do you want to continue [y/N]:” 

(Tõlge: “Enne jätkamist veenduge, et teie süsteem oleks täielikult värskendatud, kasutades käsku: dnf –refresh upgrade.” Kas soovite jätkata? [y/N])

Kui see teade kuvatakse, kinnitage see lihtsalt nuppu “y“Järgnes”Sisenema“Kui ilmneb viga, mis takistab paketi allalaadimist, proovige uuesti alloleva käsuga.

sudo dnf system-upgrade download --releasever=32 ‐‐allowerasing

Lõpuks käivitades järgmise käsu, taaskäivitab ja installib süsteem värskendused. Ilmub must ekraan koos edenemisribaga, nagu on näidatud alloleval pildil.

sudo dnf system-upgrade reboot
upgrade-screen-fedora-31-to-32

See on protseduuri kõige aeganõudvam osa, mis sõltub teie riistvara töötlemisvõimsusest. Minu puhul võttis see protseduur umbes 35 minutit masinas, mis oli varustatud Ryzen 5 2600 protsessoriga 1666 2666 MHz RAM-iga.

Pärast värskenduse lõppu taaskäivitub süsteem automaatselt.

Valmis! Kasutate juba Fedora Workstation 32!

Lõplik kaalutlus

Nüüd, kui teie süsteem on värskendatud, saate oma GNOME Shelli laiendust testida. Ärge unustage neid saite vaadata Gnome Shelli pikendus kui need ühilduvad GNOME 3.36-ga, mis on Fedora Workstation 32-ga kaasas olev versioon.

Samamoodi saate ka uuesti aktiveerida COPRi hoidla ja installige neilt tarkvara uuesti, pidage alati meeles, et kontrollite nende ühilduvust Fedora Workstationi versiooniga 32.

Palju õnne! Neil, kes siia jõuate, peab teie Fedora Workstation 32 olema installitud ja kasutama ära kõiki süsteemi pakutavaid uudiseid.

Andke meile allpool toodud kommentaarides teada, mida te süsteemist arvate. Millised olid teie rõõmud ja pettumused Fedora Workstation 32-ga?

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Liituge foorumis meie kogukonnaga Diolinux Plus!

See on kõik, kõik! ?