Filmijagamise veebisaidi asutaja mõisteti Saksamaal vangi

Filmijagamise veebisaidi asutaja mõisteti Saksamaal vangi

Mitte iga päev ei näe Euroopa kohtud süüdistatavaid hukka ebaseadusliku failide jagamise eest. Eriti kui karistus hõlmab mitu aastat vangistust. Kuid see juhtus täna Saksamaal.

Leipzigi ringkonnakohus mõistis filmide ja teleseriaalide ebaseaduslikuks kättesaadavaks tegemise veebisaidi asutajale nelja aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse. Mees pidi tagasi maksma 3,7 miljonit eurot võlgu, selgitas Associated Press Berliinis.

AP selgitas, et teave töötati välja kohaliku uudisteagentuuri esitatud andmete põhjal, mis täna moodustas Kino.to asutaja vastu tehtud kohtuotsuse – mis on nĂĽĂĽdseks suletud.

Prokuratuuri sõnul on platvormil, mis pakub voogesituse ja allalaaditavate failide kaudu juurdepääsu sisule, umbes 4 miljonit igapäevast kasutajat, mis tagab talle saidi tohutu reklaamitulu.

Teenuse asutajat, keda nimetatakse ainult Dirk B.-ks, sĂĽĂĽdistati autoriõiguste rikkumises enam kui 1,1 miljonil juhul. Lisaks vastutamisele on saidile registreerunud veebidisainerit ja veel kolme projektis osalenud sakslast kritiseeritud – kõigil on kuni kolm aastat vangistust.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes