Firefox reklaamija vaikejälgija keelamiseks -

Firefox kulutab macOS-is pea 3x vähem akut –

Umbes kaks aastat tagasi Mozilla esitledes Firefox Quantum, teie brauseri uus "kehastus", mille eesmärk on taastada eilne kiirus ja muuta see uuesti Google Chrome'iga konkureerima. Pingutused olid suhteliselt edukad ja hilisemad brauseri versioonid suutsid standardit säilitada väga rahuldava jõudlusega.

Ainult probleeme põhjustavad muudatused: energiatarbimine. Alates Quantumi versiooni ilmumisest on Firefox hakanud nõudma arvuti akudelt rohkem, eriti macOS-ilt. Tore oleks siis, kui brauseri arendusmeeskond oleks sellest teadlik ja näis olevat lahendanud mõistatuse, et muuta see sõbralikumaks, rääkida kirglikult, jõudlusest loobumata.

Hea uudis on kohal Firefox öösel, brauseri test (alfa) versioon, mida värskendatakse igal õhtul ja mille saab alla laadida iga kasutaja. Tarkvara uusim värskendus suurendab märkimisväärselt lehtede laadimiseks kulutatavat energiat ja seetõttu ka brauserite poolt kaasaskantavate seadmete akudest tehtud taotlusi. Mõõdetud parendamine: arendaja Henrik Skupini sõnul võib Firefoxi tulevane versioon tarbida kuni 3x vähem energiat.

Veest veiniks muutmise eest vastutaval isikul on nimi: Tuumanimatsioon. seda raamistik Apple sai vastutuse Firefoxi uues testversioonis veebilehtede renderdamise eest, optimeerides märkimisväärselt energiatarbimist protsessis. Mozilla jagatud andmed näitavad, et varem kasutas Firefoxi lehtedele juurdepääsu saamine võimsust vahemikus 21W kuni 30W ning GPU nõudis täiendavat 10W või 15W. Core Animation puhul nõuab iga lehe laadimine vahemikku 7W kuni 8W, lisaks 0,2W GPU jaoks.

Veel pole täpselt teada, millal parandus MacOS-i jaoks Firefoxi lõppversioonini jõuab, kuid on võimalik, et brauseri versiooni 70 saabumisega on meil juba häid uudiseid, mis vabastatakse lähinädalatel. Vahepeal

Firefox 69

Täna käivitas Mozilla salm 69 MacOS-i Firefox on endiselt ilma põhjalike energiliste parandusteta, kuid koos huvitavate uudistega. Alustuseks hakatakse tegelikult blokeerima uut brauseri poliitikat jälitaja reklaamijad vaikimisi.

Nagu me selles artiklis selgitasime, piirdus blokeerimine varem privaatse sirvimisega, kuid nüüd laiendatakse seda kogu brauseri kogemusele isegi veteranikasutajatele. Millal Tõhustatud jälgimiskaitse (ETP, ressursile antud nimi) on aktiivne, kasutaja näeb aadressiribal lillat kilpi; vaikimisi on "põhirežiim" aktiivne, kuid on võimalik aktiveerida "range" kaitserežiim, mis samuti blokeerib sõrmejälg. Samuti saate funktsiooni soovi korral täielikult keelata.

Firefox 69 astus ka veel ühe sammu surma poole Adobe Flash, mida peaaegu keegi ei tea, on endiselt elus. Nüüd peab kasutaja pistikprogrammi käsitsi aktiveerima iga kord, kui ta seda kasutavat saiti külastab, ei kuvata enam lubatud saite, mis laadivad vana tehnoloogia automaatselt.

Muudes uudistes Automaatne pööramine töötab nüüd ka helivaba videoga. Ja Mozilla väidab, et paljude graafikakaartidega (näiteks MacBook Pro 15) Macides kasutab brauser vaikimisi väikseima energiatarbega GPU-d, säästes akut. Ah, lõpuks saab Finder nüüd kuvada brauseris allalaadimise edenemise.

Firefox 69 saab nüüd Mozilla veebisaidilt või lihtsalt brauseri taaskäivitamisega.

läbi ZDNeti