Firefox Monitor – leidke Mozilla tööriistad, mis aitavad teil oma e-posti kaitsta

Viimasel 25. (teisipäeval) Põhiline Mozilla, brauseri Mozilla Firefox arendaja, käivitas andmelekete jälgimisteenuse, kus sisestate e-kirja ja näete, milliseid veebiteenuseid peate turvalisusele tähelepanu pöörama.

Mozilla meeskond on teenust testinud alates juunist ja palub osalejatel tagasisidet, et muu hulgas testida teenuse olekut, konsultatsioonikiirust.

Pärast seda käivitatakse seireteenus, mis seisneb teie e-posti teel kontrollimises, kas mõni veebisait või veebiteenus lekitab teie andmeid, ja ka seda, milliseid kaitsemeetmeid peaksite võtma.

Et teada saada, kas olete lekke ohver olnud, on protseduur üsna lihtne. Esmalt avage https://monitor.firefox.com ja sisestage seejärel oma e-posti aadress.

Seejärel klõpsate nupul „Skannimine” ja ootate, kuni teenus jälgib teie e-posti, öeldes teile, milliseid turvameetmeid peaksite võtma.

Meie testides ei näidanud edastatud e-kiri ühtegi haavatavust, kuid võis.

Järgmine samm on registreerida e-kiri hoiatuste saamiseks, kui nendega juhtub midagi kahtlast ja saate asjakohaseid toiminguid teha.

Seda tüüpi teenused on tänapäeval väga kasulikud, sest alati üritab keegi meie andmeid varastada ja me ei suuda alati kõigel toimuval silma peal hoida.

Nüüd rääkige meile kommentaarides, mida arvate Mozilla uuest teenusest. =)

Ootan sind järgmise korrani ja kallistan.