Flatpak 1.2 käsud, mis hõlbustavad pakettide haldamist

Kui kavatsete programme installida Flatpaki kaudu, saate nende haldamiseks kasutada oma distroos olevat “poodi”, kui see funktsioon on lubatud, et saaksite otsida, installida rakendusi jne. Kui peame selle ĂĽlesande jaoks kasutama terminali, näib, et meil on endiselt mõned “kivid”, mis tuleb eemaldada, peamiselt käsu sĂĽntaksist tulenevalt.

Üks Flatpaki arendajatest, Matthias Clasen (kes töötas välja Gnome jaoks ja töötas Red Hatis), postitas “Gnome Blogisse” märkuse, mis näitas Flatpaki versiooni 1.2 eelseisvaid uudiseid, mis näib selle lihtsustavat (ja palju) lihtsustavat. kasutades Flatpaki käsurea kaudu.

Veerg:

Flatpaki versioonis 1.2 suudame hankida teavet veergudes olevatest pakettidest ja seega ei lähe terminali piiridest kaugemale, nii et see oleks korrastatud ja “puhas”. Selleks kasutatakse parameetri-veergu.

Et teada saada, mida iga veerg teeb, saate käsu lõppu lisada “= help”, jättes nagunii loendi flatpak –columns = help. Tulemust näete pildil allpool.

Selgem vigade teatamine

Varem, kui proovisite käsklust ja mingil põhjusel jätsite selle vahele, andis Flatpak vea ega andnud palju teavet, oli mõte seda käitumist muuta. Kasutatavas näites pole sõnal “otsingul” tähte “C” ja Flatpak annab teile ettepaneku, kuidas õige käsk välja peaks nägema, milleks saab olema “otsing” tähega “C” ja kuvatakse ikkagi rakenduse “abi” taotlus.

Rohkem otsingusõbralik

Teine asi, mis muutub, on viis, kuidas otsite programme Flathubist, kogukonna Flatpaksi hoidlast. Tänapäeval on pakettide otsimiseks hoidlatest vaja läbida peaaegu rotatsioonikursus. Näiteks rakenduse “Meld” installimiseks on installikäsk järgmine:

flatpak install flathub org.gnome.meld

Ja olgem ausad, paljud ei mäleta seda kõike lihtsa programmi installimiseks. Seda silmas pidades lihtsustavad ja hõlbustavad Flatpaki inimesed inimeste elu ning installimiskäsust saab traditsiooniliste paketihaldurite jaoks midagi tuttavamat, kui peate terminali midagi installima.

flatpak install meld

Informatiivsem kirjeldus

Matthiase sõnul saabub Flatpaki uus versioon siiski programmi parema kirjeldusega, täieliku ja informatiivse teabega, nagu näeme alloleval pildil. Veergude nimesid saate lühendada –veeru lisandmooduli abil, nagu juba mainitud.

Need on väljakuulutatud põhi- ja lisatellimused, et näha täielikku postitust ja kõigi Matthiase mainitud uudistega pääseda sellele aadressile.

Loodan, et olete järgmises postituses, kallistused.