Fontide installimine Linuxisse TCC ja graafilise kujunduse jaoks

Normid alates ABNT täpsustage mitu dokumendi väljatöötamise allikat, nimelt “Arial“Või”Times New Roman”, Selgub, et vaikimisi pole neid fonte sĂĽsteemi installitud (enamikul juhtudel), mis nõuab nende lisamist.

Fontide lisamine Linuxis on väga lihtne ülesanne, mõned neist on saadaval isegi ametlikes hoidlates Ubuntu, piparmündilehed, Deepin muude jaotuste hulgas. Samuti on võimalik veebisaite alla laadida ja süsteemis käsitsi lisada, nii et näitame teile mõlemat viisi.

Lisatud mscorefonts

Sisse mscorefonts, tuntud kui “Microsofti fondid“, Kas spetsifikatsioonides, näiteks ABNT, kasutatakse tavaliselt mitut allikat, koosneb see pakett järgmistest allikatest:

 • Andale Mono
 • Arial Must
 • Arial (paks, kursiiv, paks kursiiv)
 • Comic Sans MS (paks)
 • Uus kuller (paks, kursiiv, paks kursiiv)
 • Georgia (paks, kursiiv, paks kursiiv)
 • Mõju
 • Times New Roman (paks, kursiiv, paks kursiiv)
 • Trebuchet (paks, kursiiv, paks kursiiv)
 • Verdana (paks, kursiiv, paks kursiiv)
 • Veebimoodustused

Graafilise liidese kaudu

Microsofti fontide lisamine oma ajaveebi Ubuntu või Deepin näiteks võite kasutada graafilist liidest ja terminali. Kui otsustate installida fondid ilma “väikest musta ekraani” kasutamata, siis paketihalduri programm SĂĽnaptiline, tuleb eelnevalt paigaldada. Otsige oma poest Synapticut ja installige kohe pärast seda järgmine termin: “ttf-mscorefonts-installer“, Need on mscorefonts.

fontid-synaptic-linux-ubuntu-mint-deepin-times-new-roman-arial-mscorefonts-ttf-otf

Seoses Linux Mint, pole vaja Synapticut installida, kuna teie pood leiab fondipakette.

Terminali kaudu

Kui eelistate ülaltoodud protseduuri teha terminali kaudu, käivitage lihtsalt käsk:

sudo apt install ttf-mscorefonts-installer

Installige muud tĂĽĂĽpi fonte

Tõsi, selliseid fonte nagu Arial ja Times New Roman kasutatakse tekstidokumentides laialdaselt. Ja muudes olukordades, näiteks kunsti loomine GIMPis, Inkscape’is jne? Sellisel juhul saame fondi veebisaidilt alla laadida ja sĂĽsteemi lisada.

Jätkamiseks on mitu võimalust, kas failil topeltklõpsates, selle vaatamiseks ja installimiseks või kui loote mitu allikat, saate oma kodus kataloogi luua.

Suurepärane sait (peaaegu piiramatu?) Allikate hulga hankimiseks on dafont.com, Mõnda faili saate alla laadida tasuta. Kõige tavalisemad fondivormingud on: “TTF“ja”OTF“, Pärast allalaadimist topeltklõpsake fondifailil ja ilmub fondivaatur või paremklõps, esimene võimalus on programm fontide sĂĽsteemi installimiseks.

fontid-linux-ubuntu-mint-deepin-times-new-roman-arial-mscorefonts-ttf-otf

Pärast fondivaaturi avamist on kõik väga intuitiivne, klõpsake lihtsalt installi ja oodake protsessi.

See meetod on väga mugav ja praktiline, kuid mitme allikaga töötades on tĂĽĂĽtu installida ĂĽkshaaval, selle olukorra lahendamiseks luua kaust nimega “.võitlus“Ja lisage oma kausta oma kataloogi failid.

Ubuntu, Linux Mint ja Deepini varjatud kaustade vaatamiseks klõpsake nupul “CTRL+H“Ja see kataloog on nähtav (in KDE kombinatsioon on “ALT+.“), Kui kaust”.võitlus“Selle eest mitte midagi.

fontid-linux-ubuntu-mint-deepin-times-new-roman-arial-mscorefonts-ttf-otf

Veebisait DaFont on suurepärane valik fontide allalaadimiseks, kuid juba mitu aastat oleme pakkinud pakette, uskuge või mitte! Rohkem kui 4500 fonti, laadige see pakett alla järgmisel lingil.

Kui teil on küsimusi, vaadake seda õpetust ka videovormingus.

GIMP ei pruugi esialgu kausta „.fonts” lisatud fonte ära tunda, kui see juhtub, pääsete juurde postitustele, mida õpetame fontide lisamiseks GIMP-is.

Aidake Linuxi maailma algajaid, jagades meie postitust. Kuidas oleks kaasa lĂĽĂĽa meie foorum on Diolinux Plus?

Ootan teid järgmise postituseni, siin blogis Dioliinuks, SÜSTEEMAALT! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.