Fortnite’i mängib kogu maailmas 200 miljonit inimest

Eepiliste mängude tiitel kinnitas oma edu taas, jõudes 200 miljoni registreeritud mängija suurepärase piirini.

See väärtus, mille Bloomberg teatas, näitab 60% kasvu võrreldes 125 tuhande kontoga juunis, mis on viis korda suurem (ehk 500%) aasta alguses. Eriti aktiivsete mängijate osas näitavad kõige värskemad augusti andmed, et neid on samal kuul umbes 78,3 miljonit.

2017. aasta juulis Battle Royalle formaadis käivitatud Fortnite paigutab saarele 100 mängijat, kes võitlevad ellujäämise nimel. See toimub kuuendal hooajal – peagi on oma seitsmenda debĂĽĂĽdi – ja jääb tasuta, saadaval mitmel platvormil, alates traditsioonilistest konsoolidest kuni nutitelefonideni.

Fänne lisades kogub ta ka tulu erinevate kaupade ja aksessuaaride mĂĽĂĽgist, mis koorib tipptaset, aga ka kogu selle nähtuse tekitanud “kultusest”, alates kaupadest kuni YouTube’i videoteni.

Värskeimad andmed näitavad, et mäng on pärast selle käivitamist mai lõpuni kogunud üle 1200 miljoni dollari. Ainuüksi eelmise aasta aprillis teenis Fortnite 250 miljonit dollarit tulu.

Bloombergi hinnangul võis see tiitel sel aastal ulatuda 2 miljardi dollarini, viies Epic Games’i väärtuse vahemikku 5000–8 miljardit dollarit – 40% ettevõttest kuulub China Tencentile pärast 2012. aasta 825 miljoni omandamist. Ettevõtte omanik Tim Sweeney on kogunud umbes 75 miljonit dollarit.