Fortnite’il on App Store’is rekordkuu ja Tim Sweeney on juba “võistlusest” rikkam

Prognoos pärineb Sensor Towerist ja näitab, et battlele royalle kogus 2018. aasta viimasel kuul kokku 69 miljonit dollarit. Selle väärtus on 16% kõrgem juulis registreeritud väärtusest, mis 59,3 miljoni dollari juures on seni rekordkuu.

Hinnangud näitavad ka, et App Store’i kogutulu on 2018. aastal alates märtsis käivitamisest jõudnud ĂĽle 455 miljoni dollarini. Kasvanud on ka uute allalaadimiste arv, kasvades kuuga 59%. IOS-i installide arv on nĂĽĂĽd eeldatavasti 82,6 miljonit.

Pealkirja õnnestumise tõttu (mis ei näi tahtvat peatuda) pole üllatav, et selle produtsendi Epic Games juhtiv mentor ning asutaja ja tegevjuht Tim Sweeney on nimetatud Bloombergi miljardäri Top500-sse. Ja esimese poolaja vahel: ta sai 195 koha.

Agentuur hindas Sweeney portfelli 7,16 miljardi dollarini, mis asetab selle “konkurentide” Valve (ligi 3 miljardit) kohal kõrgemale 368 kraadile ehk veidi kõrgemale kui Tähesõdade frantsiisi loojate, George Lucase, Steven Spielbergi või Giorgio Armani nime all tuntud näitaja.

Lisage siiski, et Mark Zuckerbergist, Jeff Bezosest või Elon Muskist on asi kaugel …

Bloombergi andmetel pärineb suurem osa Sweeney varandusest 44,7% -lisest Epic Games’i osalusest, mille väärtus on ligi 15 miljardit dollarit. Fortnite’i hiljutine edu, kuid peaaegu 30 aastat vana videomängude tootja, kes on tuntud peamiselt Unreal Tournamenti sarja ja Gears of War’i poolest, kuid seda enam “arenenud tehnoloogia” tõttu, on Unreal graafikamootor, mis töötab enamiku videomängude mootorina.