Foto: Ligi kolme aasta pärast avatakse Apple Fifth Avenue taas Tim Cooki osalusel

Foto: Ligi kolme aasta pärast avatakse Apple Fifth Avenue taas Tim Cooki osalusel

Daamid ja härrad, lõpuks: pärast peaaegu kolme aastat on Apple’i kõige ikoonilisem pood taas kuulsate klaaskuubikuustega, mis on laiemale avalikkusele avatud.

Täpselt nagu lĂĽhike kokkuvõte möödunud 974 päevast, Apple Fifth Avenue, New Yorgis, suleti 20. jaanuaril 2017 renoveerimistööde tõttu, kolides ajutiselt kuhugi peamise kaupluse taha – seal, kus varem tegutses kuulus mänguasjapood. FAO Schwarz. Sellest ajast peale on palju juhtunud: klaasikuubikud on eemaldatud, ilmusid renoveeritud mudelite pildid ja arutasime mitte realiseerunud kuulujutte, et kuubikust saab Beats1 raadiostuudio.

Uus Apple Fifth Avenue

NĂĽĂĽd on see kõik minevikus – oluline on nĂĽĂĽd, kui pood on meie seas. Apple’i uus vanem asepresident jaemĂĽĂĽgis, Deirdre O’Brienon esitanud mõned ĂĽksikasjad selle kohta, et Apple Fifth Avenue on ettevõtte viimane peaesineja; täna võime aga imetleda uue ruumi sisemist ilu läbi mitme foto, mille Cupertino hiiglane ametlikult avaldas.

Uus Apple Fifth Avenue
Uus Apple Fifth Avenue

Nagu piltidelt näha, tegi Apple (ja Apple’i traditsiooniline partner arhitektuuristuudio Foster + Partners) radikaalselt remonti poe siseruumides. Välja tuli vangikongi kunstlike tulede ja hallide toonidega aspekt; selle asemel tekkis õhuline ruum, ehkki täiesti maa all, kĂĽmnete pisikeste klaasist katustega (millest mõned olid poe kohal asuval platsil integreeritud armsatesse ĂĽmmargustesse pinkidesse).

Uus Apple Fifth Avenue

Selles torus, mis on integreeritud katuseakna siseosadesse, on väga kena detail. Sellise tehnikaga varustatud Tõeline toon ise saavad nad reguleerida kiiratava valguse värvustemperatuuri vastavalt päikesekiirtele (või selle puudumisele), luues alati soojades ja hubastes värvides ujuva keskkonna.

Lisaks on kaupluse suurus peaaegu kahekordistunud ja lae kõrgus on märkimisväärselt suurenenud, laiendades veelgi kergustunnet – seda efekti tugevdab sisemine taimestik, mis on hiljuti Apple Storeides tavaliseks muutunud.

Uus Apple Fifth Avenue

Selles toas on seansside jaoks traditsiooniline ekraan Täna Apple’iskaks Koosolekuruum sisekoosolekute ja nn ruumide jaoks Elamuste tuba, mis näeb välja nagu tõeline elutuba ja mis on mõeldud Apple’i toodete ja teenuste integreerimise demonstreerimiseks – ja keskendub praegu HomePodsi toimimise praktilistele tutvustustele.

Uus Apple Fifth AvenueElamuste tuba | Foto: Verge

Klaasikuup iseenesest jääb samaks, kuid keskne trepp, mis vahe on: kuulsad klaasist konstruktsioonilehed lahkuvad ja asemele saabub uus (ja ilus) roostevabast terasest konstruktsioon, mille 43 ujuvastet integreeruvad reelinguga klaasitükil ja keskluugil, liftiga.

Uus Apple Fifth Avenue
Uus Apple Fifth AvenueFoto: Verge

Tuleb märkida, et renoveerimise käigus lisati kaks täiendavat sissepääsu poodi, kĂĽljel, et vältida traditsioonilist joont kuubiväravas; mõlemal on kivist raiutud trepid, nagu hiljuti Apple Store’is nägime.

Uus Apple Fifth Avenue
Uus Apple Fifth AvenueFoto: 9 kuni 5 Mac

Kuna see on traditsiooniliselt kõige kĂĽlastatavam Apple’i pood maailmas, on Apple korraldanud tõelise sõjaoperatsiooni, et tagada kõigi klientide teenindamine, olgu siis mĂĽĂĽgiks või tehniliseks toeks. Ettevõtte teatel on uuel Apple Fifth Avenue’l 900 (!) Töötajat, kes räägivad rohkem kui 30 keelt; letist Geenius GrovenĂĽĂĽd on need levinud kogu poes, nii et alati on ruumi konsultatsiooniks.

Ametisse astumine

Apple Fifth Avenue avab ametlikult oma uksed täna kohaliku aja järgi kell 8 hommikul. SEE aeg õigeaegselt – lõpuks jõudsid sajad kliendid uue ostmiseks järjekorda iPhone ja Apple’i kell esimesel mĂĽĂĽgipäeval (ja leidke muidugi uut ruumi).

Tim Cook on hommikul tseremoonia meister: Apple’i tegevjuht tervitab neid, kes järjekorras seisavad, võtavad nartsissistlik, osalege loenduril ja avage uued poeuksed, integreeruge Apple Store’i töötajatega klientide vastuvõtmiseks ja levitamiseks Mudilane pikk uustulnukatele. Kes seal muidugi on Deirdre O’Brien, ettevõtte jaemĂĽĂĽgijuht.

Cook käis ise Twitteris taasavamist tähistamas ja fotosid jagamas (tähelepanu esimesele poisiga nartsissistlik Android-nutitelefoniga):

Kuup on tagasi! Meie kauplus Viiendal avenĂĽĂĽl on alati olnud eriline koht Apple’ile ja kĂĽlastajatele kogu maailmast. Me armastame New Yorki!

Nagu ka varem, on Apple Fifth Avenue avatud 24 tundi ööpäevas, 365 päeva aastas – ja nĂĽĂĽd võite mõelda kĂĽlastusele Suur õun. Meeldivat reisi! ?