Fotod ja videod näitavad, kuidas kliimamuutused ohustavad kultuuripärandit - praegune sait

Fotod ja videod näitavad, kuidas kliimamuutused ohustavad kultuuripärandit – praegune sait

Monumendid ja rahvusvahelised mälestiste organisatsioonid (ICOMOS) soovivad neid alasid säilitada ja kaitsta ning mobiliseerida enam kui 10 000 liiget kogu maailmas, sealhulgas arhitektid, arhitektid, geograafid ja antropoloogid, kuid kliimamuutuste oht nõuab ühiseid meetmeid alade ja monumentide hävitamise ennetamiseks, mis määratletud ajaloolise paigana.

Edgesurgi kultuuripärandi nimistus tehakse koostööd ICOMOS aCyArki ja Google Arts & Culture vahel ning tuuakse välja viit UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat kohta, lihavõttesaarel asuvat Rapa Nui kuju, Bangladeshi Bagerhat 'linna, Peruu Chan Chani, Šotimaa Edinburghi lossi ja Kilw Kisiwani. Tansaania.

Need kohad pole mitte ainult turismisihtkohad, vaid ka olulised ajaloolised, vaimsed ja kultuurilised kohad.

Kokku on enam kui 50 veebinäitust, 3D-mudeleid ja tänavavaatega ekskursioone, kuhu on lisatud sekkumised spetsialistide ja kohalike kogukondadega, kõik eesmärgiga näidata toimuvat, et mobiliseerida tegevusi nende kohtade kahjustamise vältimiseks. .

Need saidid on vaid näited sellel planeedil toimuvast, kuid ilma globaalsete lahenduste ja süsteemsete muudatusteta pole nende hävimist võimalik takistada.

Pärimine serval