Foxconn investeerib tulevaste iPhone’i jaoks palju mikro-LED-ekraanidesse

Tehnoloogia mikroLED on Apple’i radaril ja me ei saa isegi öelda, et see oleks midagi uut. Enne ĂĽksikasjadesse jõudmist tasub selgitada, mis on microLED.

Mis on microLED?

MicroLED on tehnoloogia, mis koosneb mikroskoopiliste LED-ide hulgast, mis moodustavad üksikud pikslielemendid. Erinevalt OLED-tehnoloogiast põhineb microLED tavapärasel GaN LED-tehnoloogial, mis pakub palju suuremat üldheledust kui OLED-i toodetud (kuni 30x rohkem), lisaks sellele, et see on efektiivsem ka luks / W osas.

Lühidalt, peale suurema heleduse on microLEDi pikem kasutusiga ja see on vähem haavatav tehnoloogia sisse põlenud või valguse kadu aja jooksul.

Miks me ei näe selle tehnoloogiaga nutitelefone ja muid seadmeid? Vastus on lihtne: microLED-ekraani tootmine on endiselt väga kallis. See võib aga muutuda.

Apple huvi

Näiteks omandas Apple 2014. aastal ettevõtte LuxVue, mis on spetsialiseerunud väikese võimsusega microLED-ekraanidele. Aastaid hiljem levisid kuulujutud, et Apple valmistab Apple Watchil kasutamiseks oma microLED-ekraani ja mõni hetk hiljem tuli Apple külastada Taiwani mikroLED-ekraanitootjat.

NĂĽĂĽd näib Foxconn – Apple’i peamine partner mitme toote valmistamisel / kokkupanekul – huvitatud mänguga liitumisest, mis võiks Apple’ile kindlasti kasuks tulla.

Vastavalt DigiTimes – kes tsiteerib ajaleheartikleid Economic Daily News -, Aasia hiiglane laiendab oma investeeringuid microLED-tehnoloogiasse, et kindlustada end sellele ekraanitellimusele, mille Apple teeb tulevaste iPhone’ide jaoks. Väidetavalt arendavad ja täiustavad microXLED-ekraanide tootmisega seotud võimalusi kolm Foxconni tĂĽtarettevõtet (Advanced Optoelectronic Technology, Epileds Technologies ja Marketech International).

Rääkides konkreetselt AOT-st, mainitakse artiklis, et nad töötavad välja mitme seadme jaoks mõeldud mikroLED-paneelid, sealhulgas monitorid, märkmikud, mänguseadmed, autokonsoolid ja palju muud. Epileds on omakorda ĂĽks väheseid Taiwani ettevõtteid, kes oskab miniLED RGB kiipe – RGB-tehnoloogiat, mis on kriitiline microLED-i arendamiseks. Marketech teatas, et lõpetab Imeciga (Belgia nanoelektroonika keskus) koostöölepingu mikroLED-paneelide tootmiseks mõeldud katseseadmete väljatöötamiseks.

Ilmselt kujuneb stsenaarium Apple Watchide, iPhone’ide – ja kes teab, mõnede suuremate ekraanidega toodete (näiteks märkmikud) – käivitamiseks koos microLED-ekraanidega mitte liiga kauges tulevikus.

9to5Mac kaudu