Foxconni mänedĹľeriskeem teenib tagasilĂĽkatud osadest valmistatud iPhone’iga 175 miljonit dollarit
RAÄŚUNALNIK

Foxconni mänedĹľeriskeem teenib tagasilĂĽkatud osadest valmistatud iPhone’iga 175 miljonit dollarit

Kujutage olukorda: ostate iPhone ja algul töötas see täpselt ootuspäraselt. Kuni päev – kaua enne, kui defekt on minimaalne – see lakkab töötamast ja kui viite selle Apple’i volitatud teeninduskeskusesse, leiate, et see on valmistatud kasutuselt kõrvaldatud osadest. Erakordne? Sest see juhtus Hiinas.

Veebilehe järgi Taiwani uudised, avastati kelmus hiljuti ĂĽhes ettevõtte tehases Foxconn, ĂĽks Apple’i peamisi partnereid ja vastutab peaaegu kõigi maailmas mĂĽĂĽdavate iPhone’i mudelite kokkupanemise eest.

Operatsioon koosneb liitumisest tagasilĂĽkatud osa iPhone – väikese veaga osa, mis tuleb Apple’i juhiste kohaselt hävitada – ja mida kasutatakse funktsionaalsete seadmete kokkupanekuks – mĂĽĂĽakse paralleelsel turul. Tehase juhid ja töötajad Zhengzhou (Hiina) osaleb selles skeemis, juhtima asub Taiwani juht Foxconnist.

Täpsemalt, töötajad, kes osalevad organiseeritud kuritegevuse jõukudele tagasilĂĽkatud osade mĂĽĂĽmise skeemides – kes vastutavad võltsitud iPhone’i (või… peaaegu vale). Näib, et operatsioon on kestnud kolm aastat ja andnud vähemalt 1,3 miljardit NT (175 miljonit R $) skeemiliidritele.

Kuriteost teatas möödunud aasta juunis Foxconni anonüümne töötaja, kes saatis Tim Cookile pettuse kohta otse meili. Apple uurib juhtumit oma äriauditi ja kindluse osakonna kaudu, kes annab aru otse ettevõtte juhatusele; Foxconn alustas ka sisejuurdlust.

9to5Mac kaudu