FTC võib soovitada Google’i vastu domineeriva kohtuasja

Föderaalne kaubanduskomisjon, paremini tuntud kui FTC, soovitab väidetavalt Google’ile kohtu alla andmist seoses konkurentsiolukorra kuritarvitamisega patendile juurdepääsu osas, rikkudes USA monopolidevastaseid reegleid.

Nelja “kohtuprotsessiga tuttava allika” kohaselt, millele Bloombergil on juurdepääs, saab kohtuasi juunis algava uurimise kulminatsiooniks. FTC soovib välja selgitada, kas Google pakub 3G, Wi-Fi ja video voogesituse tehnoloogiate kasutamiseks litsentsi “õiglastel ja õiglastel tingimustel”, kuna neid tehnoloogiaid peetakse mobiilside tehnoloogia arengus standardiks ja need peavad olema kättesaadavad konkurentsi jaoks mõistlikus mudelis.

Aruandes jõuti järeldusele, et väidetavalt ĂĽritas otsingumootorite hiiglane blokeerida juurdepääsu nutitelefonide valdkonnas olulisele tehnoloogiale ja patentidele. Google’i kohtusse USA-s Microsofti ja Apple’i vastu algatatud kohtuasjad patendistandardite väidetavate rikkumiste pärast mobiilsidetehnoloogia valdkonnas isegi pärast Motorola Mobility ostu oleks veel ĂĽks põhjus, miks reguleerivad asutused soovitaksid kohtuasja algatada. Google’i valitseva seisundi vastu.

Enamik viiest FTC volinikust on “valmis” andma USA valitsusele mandaadi Google’i kohtusse kaevata, kuid lõplik otsus saab ametlikult teada alles pärast 6. novembrit, kui USA presidendivalimised on juba toimunud.

“Võtame litsentsikohustust õiglastele tingimustele ja mittediskrimineerivatele tingimustele väga tõsiselt ning oleme valmis vastama kõikidele kĂĽsimustele,” kommenteerib Google’i pressiesindaja Niki Fenwicki juhtumit. Keegi pole FTC poolt veel kommentaare andnud.

“Konkurentsieeskirjade reguleerijate seas on tugev suhtumine, kes on tunnistanud, et oluliste patendikohustuste täitmata jätmisega tuleb tegeleda palju karmimalt kui varem,” ĂĽtles Bast Foer, monopolidevastase Washitrtoni Instituudi president Bloombergile.

Google on USA-s endiselt uurimise all, kuna väidetavalt mängis ta otsingu-, reklaami- ja muudes mobiilsektorites domineerivat ja ebaõiglast positsiooni. Ka sel juhul peaks FTC esitama Mountain View ettevõtte vastu monopolidevastase hagi. Euroopas on Google seotud ka valitseva seisundi kuritarvitamisega, millest üks on seotud otsingumootoritega.

Teave näitab, et FTC uurib Samsungit ka selle kohta, kuidas hallata oma teiste tootjate jaoks olulisi patente.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi